SIRENIA
A norvégiai Stavangerben alapította a csapatot Morten Veland, akinek nevéhez a Tristania létrejötte is fűződik. 2002-ben jelent meg At Sixes and Sevens című bemutatkozó albumuk az akkori énekesnővel, a francia Fabienne Gondaminnal. Morten elmondta, hogy Fabienne-nel nem tervezték hosszú távra az együttműködést, mindössze egy session-zenészként került a csapatba. Az ő kiválása után az akkor 17 éves Henriette Bordvik állt a mikrofon mögé, vele rögzítették az An Elixir for Existence című albumot 2004-ben.
2004 - Henriette Bordvikkal ez évben készült el az An Elixir For Existence lemez
2005-ben Henriette kilépett, mert másféle zenékben is szerette volna kipróbálni magát, helyét a dán Monika Pedersen vette át, a Nine Destinies and a Downfall című 2007-es korong már vele készült el.
Monikával - a dán énekesnő mindössze egy évet töltött a Sireniában. Ma festőként dolgozik.
Miután kemény egy év után ő is távozott a bandából, a spanyol Pilar Giménez Garcia, alias Ailyn lett az új énekesnő. A spanyol dalospacsirta kicsi kora óta előadói pályára készült, hazájában már a Sireniába kerülése előtt elismert énekesnő volt.
Ailyn 8 évig dolgozott Mortenékkel - 2016 nyarán azonban megváltak tőle. A spanyol énekesnő jelenleg a francia Melted Space-szel zenél
A The 13th Floor, a The Enigma of Life, a Perils of the Deep Blue és a 2015-ös The Seventh Life Path című kiadványokon már az ő hangját hallhattuk. Ő rekordhosszúságú időt töltött norvég zenésztársaival; 2008-tól 2016-ig volt a formáció vokalistája.
2016 nyarán a csapat közleményben jelentette be, hogy Ailynnek egészségi problémái támadtak édesanyja májusi, váratlan halálát követően (az énekesnő évek óta cukorbeteg), így a 13 éve háttérénekesükként dolgozó Emmanuelle Zoldan veszi át a helyét a nyári koncerteken. Pár héttel később sokkolta a rajongókat a hír, miszerint a spanyol énekesnőt kitették a csapatból. Ailyn elmondása szerint igazságtalannak érezte zenésztársai döntését, hiszen orvosa csak némi pihenőt írt elő számára, egészsége stabilizálódását követően szívesen visszatért volna a színpadra. Ám elárulta azt is, hogy nem tűnik el a zenei életből, de még nem tudja, hogy egy zenekar élén vagy szólóban fog-e visszatérni. A banda azonban ettől függetlenül nekilátott az új lemez készítésének; szeptemberben bejelentették, hogy a nyári beugrós Emma immár nem a háttérben dúdolászik, hanem az együttes énekesnője lett. Új albumuk, a Dim Days Of Dolor november 11.-én kerül boltokba - ezen már a francia Emmanuelle hallható, aki hazájában jó ideje elismert operaénekesnő.
TRISTANIA
A norvég csapat 1996-ban jött létre Morten Velandnek köszönhetően. Vibeke Stene, az első énekesnő eredetileg csak a demó felvételek készítésének idejére csatlakozott hozzájuk, ám később állandó tag lett.
Mariangela Demurtas olasz énekesnő 2007 óta a Tristania frontasszonya
Albumaik: Widow’s Weeds (1998), Beyond The Veil (1999), World Of Glass (2001), Ashes (2005), Illumination (2007) – ez utóbbi megjelenése után Vibeke kivált a csapatból, mert az énektanári pályát választotta, az új frontasszony az olasz származású Mariangela Demurtas (35) lett – vele készült el a 2010-es, Rubicon és a 2013-as The Darkest White című lemez is. A hölgy ezt megelőzően a Karmaflowban énekelt.
ARCH ENEMY
Az 1996-ban alakult dallamos death metal együttes azért számít különlegesnek, mert 2001-ig férfi énekesük volt Johan Liiva személyében, az ő helyére pedig egy törékeny huszonéves német nő került, Angela Gossow.
A svéd csapat énekest keresett, és Angela -Michael Amott elmondása szerint- “feltakarította a színpadot a többi versenyzővel.” A 2001-es Wages Of Sin című lemezt már az énekesnővel vették fel, ezt még négy album követte: Anthems Of Rebellion (2003), Doomsday Machine (2005), Rise Of The Tyrant (2007) és a Khaos Legions (2011). 2014 márciusában sokak bánatára Angela elhagyta a csapatot, családi okokra hivatkozva, ám a továbbiakban is részt vesz a banda életében, mint menedzser.
Helyét a The Agonistból ismert Alissa White-Gluz vette át, akivel legutóbbi, 2014-es War Eternal című albumukat is kiadták.