A finn zenekar hosszú ideje csendbe burkolózott, legutóbb 2022-ben hallattak magukról komolyabban, amikor megjelent a “Take a Chance: A Metal Tribute to ABBA” című albumuk. A lemez a legendás svéd popegyüttes munkássága előtt tisztelegve a legnagyobb slágereiket öltöztette metal köntösbe.
Mint ma végre fény derült rá, a csend mögött komoly változás húzódott: Capri Virkkunen énekesnő távozott a mikrofon mögül, hogy saját projektjeire fókuszáljon. A helyét a svéd-angol Nicole Willerton vette át, akivel a zenekar már be is mutatta első közös dalát. A Temptation’s Gate című szerzemény nemcsak egy új korszak nyitánya, hanem a június 26-án érkező, azonos című album előfutára is.
Mielőtt bármi másról beszélnénk, szeretnénk megosztani veletek egy fontos mérföldkövet a történetünkben. Capri úgy döntött, hogy új irányba viszi a pályáját – szakmai elköteleződései és az időbeosztása természetes módon ebbe az irányba terelték. Ezt a döntést teljes szívből tiszteletben tartjuk. Mérhetetlenül hálásak vagyunk mindazért, amit együtt hoztunk létre – a dalokért, a közös pillanatokért, az évekért, amelyek örökre a zenekar lelkébe íródtak. Ezek a sorok Capri kérésére, az ő kívánságának megfelelően kerülnek most elétek. Számunkra ő nemcsak egykori zenésztárs, hanem ma is közeli barát, akire művészként és emberként egyaránt a legnagyobb tisztelettel tekintünk. Útjaink most különválnak, de szívből kívánjuk neki, hogy minden álma váljon valóra, és boldogan haladjon tovább a saját útján. Mi pedig izgatottan fordulunk egy új fejezet felé. Óriási örömmel mutatjuk be nektek az Amberian Dawn új hangját: Nicole Willertont.
- írja közösségi platformjain a formáció, egyúttal fény derült a készülő új korong dallistájára és borítójára is - az új album tíz dalt tartalmaz:
A Napalm Records felügyelete alatt, 2026. április 3-án kerül boltokba az immár ötfősre bővült Nervosa új, 12 számot tartalmazó nagylemeze, amely a "Slave Machine" címet viseli majd.
A zenekart alapító gitáros, Prika Amaral az előző lemez, a "Jailbreak" (2023) megjelenésekor lépett új szerepébe énekesként, illetve Emmelie Herwegh személyében egy új basszeros is érkezett a csapatba, aki korábban a Sisters of Suffocation és Carnation nevű bandákban játszott.
Kedvcsinálóként már az első klipes dal is elérhető, amely a korong címadó tételéhez készült, és amelyet így vezetett fel a formáció:
Ez a szám mindaz, amit el akarunk mondani és játszani: rengeteg vokálréteg és gitárdallam, mintha egyetlen hatalmas sikoly lenne – hogy mindannyian a ‘Slave Machine’ részei vagyunk.
Az albumról pedig a következőket írták:
A ‘Slave Machine’ a NERVOSA eddigi legbrutálisabb és legdallamosabb lemeze. Büszkék vagyunk erre a továbblépésre, miközben a gyökereinket megtartottuk.
Dallista:
01. Impending Doom 02. Slave Machine 03. Ghost Notes 04. Beast Of Burden 05. You Are Not A Hero 06. Hate 07. The New Empire 08. 30 Seconds 09. Crawling For Your Pride 10. Learn Or Repeat 11. The Call 12. Speak In Fire
A Los Angeles-i alternatív metalos Stitched Up Heart 2010-ben alakult meg Alecia Demner énekesnőnek köszönhetően, aki már korábban is bizonyította, hogy nem fél reflektorfénytől: 2008-ban megnyerte a Fuse TVRedemption Song versenyét, majd fogta ezt az energiát, és zenekarrá sűrítette.
Azóta három stúdióalbumot adott ki a csapat, a 2016-os "Never Alone" debütáló lemezt, a 2020-as "Darkness"-t, majd 2023-ban a "To The Wolves" című korongot.
2024 nyarán Alecia már utalt arra, hogy készül a zenekar negyedik nagylemeze, és hogy az anyag kifejezetten súlyos irányba mozdul el. Ma ez a sejtetés hivatalos bejelentéssé vált: a korong június 12-én kerül boltokba a Judge & Jury Records gondozásában, "Medusa" címmel, amelyen tíz dal kap helyet.
Az album legfrissebb kislemezéhez, a Conquer Divide közreműködésével készült Glitch Bitch-hez készült hivatalos videoklip már megtekinthető, korábban pedig a SICK SICK SICK című szerzeményhez is érkezett már kisfilm - utóbbi dalban az Eyes Set To Kill és Lauren Babic is erősíti a csapatot.
A Glitch Bitch egy szerelmes levél minden vad, erős e-girl baddie-nek, akik újra és újra széttörik az elvárásokat, és digitális romhalmazt hagynak maguk után. Ti vagytok azok, akik pixelekből erőt kovácsolnak, és széppé teszik az internetet. Emlékeztettek rá, hogy a kód maga a magabiztosság, és a szépség fegyver.
- osztotta meg a banda Facebookján.
A zenekar felállása:
Alecia 'Mixi' Demner – ének, ritmusgitár
Merritt Goodwin – gitár
Randy Mathias – basszusgitár, háttérvokál
Delaney Jaster – dobok
A "Medusa" dallistája:
01. Love & Death 02. Sick Sick Sick 03. Glitch Bitch 04. Cannibal 05. Meet Me After Life 06. Medusa 07. Beast 08. Dead To Me 09. Devilicious 10. Ex-Termination
A clevelandi (Ohio) Frayle 2017-es megalakulása óta egyedi hangzásvilágot teremt az atmospheric doom metal és a post-metal metszéspontján. A felállás: Jason Knotek basszusgitáros, Jon Vinson dobos, Sean Bilovecky multihangszeres és Gwyn Strang énekesnő, aki a zenekar tulajdonképpeni arca is. Zenéjükben az érzelmek mélységeit, a káosz dinamikáját és a vallás ambivalenciáját járják körül, munkásságukra egyaránt hatással van a Sleep és a Black Sabbath súlyos hangzása, a Kyuss pszichedeliája, valamint a Portishead és Björk által képviselt kísérletező, atmoszferikus megközelítés.
Diszkográfiájuk három mérföldkövet számlál: a 2020 februárjában megjelent debütáló "1692" után két és fél évvel érkezett a "Skin & Sorrow", néhány nappal ezelőtt pedig frissen bejelentették harmadik nagylemezüket. A "Heretics & Lullabies" október 10-én kerül a boltokba, ígéretes folytatást helyezve kilátásba a banda sötét, atmosferikus útkeresésében.
A lemez előfutáraként először a Walking Wounded kapott kisfilmet, majd tegnap érkezett Lana Del ReySummertime Sadness című dalának feldolgozása, szintén vizuális kísérettel. A bejelentéssel párhuzamosan leleplezték az album borítóját és a teljes dallistát is.
Október 17-én jelenteti meg hetedik stúdióalbumát a finn Battle Beast "Steelbound" címmel a Nuclear Blast kiadó égisze alatt, amelyről kislemezes formában már megjelent a Last Goodbye és Steelbound. Az album harmadik klipes dala a mai nappal vált elérhetővé, a zenekar választása ezúttal a Here We Are című tételre esett.
Joona Björkroth, a banda gitárosa így mesélt a szerzeményről:
"A 'Here We Are' azt a pillanatot ragadja meg, amikor a vihar már elvonult – szembenéztél a kihívásokkal, próbára tettek, és valahogy mégis átjutottál a túloldalra, kicsit erősebbként, kicsit bölcsebben, talán kicsit földhözragadtabban. Lehet, hogy nem ment minden tökéletesen, de kitartottál. A dal tisztelgés a kitartás és az ellenálló képesség előtt – hogy úgy állj ki magadért, ahogy vagy, se többet, se kevesebbet."
Noora Louhimo énekesnő hozzátette:
"Mindannyian jártunk már a mélyben, egyenként és együtt is. Mégis mindig felálltunk, még ha vérezve és meggyötörten is. És itt vagyunk még mindig, erősebbek, mint valaha. Nem számít, milyen kemény az út, mindig erősebbek vagyunk, ha együtt nézünk szembe vele."
Egyúttal felfedte a csapat a készülő korong borítóját és dallistáját is:
01. The Burning Within 02. Here We Are 03. Steelbound 04. Twilight Cabaret 05. Last Goodbye 06. The Long Road 07. Blood Of Heroes 08. Angel Of Midnight 09. Riders Of The Storm 10. Watch The Sky Fall
Új fejezet nyílik a kanadai Spiritbox karrierjében: 2025. március 7-én boltokba kerül második nagylemezük, a "Tsunami Sea", amely korongot a Pale Chord és a Rise Records közösen jelentet meg. A bejelentéssel egy időben a zenekar debütáltatta Perfect Soul című új szerzeményét, melyhez Dylan Hryciuk rendezésében, a Versa Films szárnyai alatt forgattak videoklipet.
A Perfect Soul betekintést nyújt az album hangzásvilágába, ahol súlyos riffek és groove-ok találkoznak könnyed elemekkel, magával ragadó zenei élményt teremtve. A kisfilm egy kísérteties óceánparti kórházban játszódik, ahol a formáció énekesnője, Courtney LaPlante kísérteties angyalként bolyong, körülvéve mindenféle természetfeletti lénnyel és egy pajzstetvekkel borított szörnyeteggel. A kibontakozó történet tökéletesen visszaadja a dal sötét, költői világát, még mélyebbre vezetve a nézőt a Spiritbox egyedi univerzumában. A készülő albumról egyébként a zenekar szeptemberben már kiadott egy dalt, a Soft Spine-t.
01. Fata Morgana 02. Black Rainbow 03. Perfect Soul 04. Keep Sweet 05. Soft Spine 06. Tsunami Sea 07. A Haven With Two Faces 08. No Loss, No Love 09. Crystal Roses 10. Ride The Wave 11. Deep End
A Jinjer két dallal készítette fel rajongóit közelgő új stúdióalbumára - a Someone's Daughterés a Roguecímű kislemezek már előrevetítették, merre halad tovább a zenekar egyedi hangzásvilága. Az ukrán banda eddig szűkszavúan nyilatkozott az új anyagról, de annyit elárultak, hogy a 19. század romantikus korszaka is hatással volt a dalok megírására, noha a dalszövegek nehezen születtek meg, ahogyan azt Tatiana Shmayluk énekesnő korábban elmondta.
A mai nappal fény derült a korong címére, borítójára és dallistájára is: a 2025. február 7-én boltokba kerülő kiadvány a "Duél" címet fogja viselni.
"Először is, nehéz elhinni, hogy hamarosan megjelenik az ötödik nagylemezünk! Az eddigi kiadványaink után, hogy végre a Duél a kezünkben van, és készen áll arra, hogy megosszuk a világgal, nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a zenekarunk még mindig nem fogyott ki a kreativitásból és az inspirációból."
- mesélte a zenekar basszerosa, Eugene Abdukhanov.
"Az új album készítése minden eddiginél hosszabb folyamat volt - közel két évet vett igénybe. A turnék között minden szabad percet a stúdióban töltöttünk, folyamatosan csiszolgatva a dalokat és keresve a tökéletes hangzást. Különleges újdonság, hogy Tatiana először készített vokális előprodukciókat az album felvétele előtt. Egyik lemezünk sem volt ennyire átgondolt és kiszámított, mint ez! Vállaltuk a kihívást, hogy még szélesebbre tárjuk zenei horizontunkat, mint eddig, és bebetonozzuk, hogy a "Duél" lesz a következő lépés a Jinjer karrierjében."
Az album hírével egyetemben ma elérhetővé vált a harmadik kislemezes dal is, amely a Kafka címet viseli, és mély betekintést nyújt a művészi lét árnyoldalaiba. Tatiana kendőzetlen őszinteséggel beszélt a dal mondanivalójáról:
"Mivel a művészetünket szóról szóra boncolgatják és hangról hangra szétszedik, elvárják tőlünk, hogy mindig a helyünkön legyünk... és ha nem így van, akkor jön a megbotránkozás."
- kezdte gondolatmenetét a frontlány, aki Franz Kafka szürreális világához hasonlítja a művészi létet:
"Egy igazi művész sebezhető, de a közönség leggyakrabban keselyűkkel van tele, akik minden egyes mozdulatodat kipécézik. Csúszós lejtő, amikor a zene a világot jelenti számunkra, de milyen gyorsan átváltozik a dicséret üldözéssé... Egy napra mindannyian királyok és királynők vagyunk, de legtöbbször úgy érezzük magunkat, mint egy életre szóló Kafka-regényben. Izgalmas, de ugyanakkor szürreális és abszurd is..."
01. Tantrum 02. Hedonist 03. Rogue 04. Tumbleweed 05. Green Serpent 06. Kafka 07. Dark Bile 08. Fast Draw 09. Someone's Daughter 10. A Tongue So Sly 11. Duél
Az olasz banda nemrég jelentette be, hogy befejezték új albumuk készítését. Az elmúlt napokban a rajongókat lázban tartották azzal, hogy folyamatosan részleteket szivárogtattak egy új videoklipből - kiderült, hogy a kisfilm az Oxygen című friss kislemezes dalukhoz készült, amely ma debütált a Youtube-on.
Cristina Scabbia és a fiúk most felfedték az új album részleteit. A "Sleepless Empire" címet viselő lemez 2025. február 14-én jelenik meg. A korongról már két videoklipes dal is napvilágot látott: tavasszal az In The Mean Time, amelyben Ash Costello (New Years Day) is közreműködött, nyáron pedig a Hosting The Shadow, melyben Randy Blythe, a Lamb of God énekese vendégszerepelt.
"A "Sleepless Empire" a mi nézőpontunkból tárja fel egy generáció zűrzavarát, amely egy megállás nélkül pörgő digitális világ fogságába esett. Ebben a közegben a közösségi média felőrli az egyéniséget, és nap mint nap közelebb sodor minket ahhoz, hogy lelketlen zombikként működjünk. Két világ határán egyensúlyozunk: tanúi vagyunk mind a hagyományos, mind a modern kor alakulásának. Szembesülünk a fejlődéssel, miközben próbáljuk megfejteni mindennek a valódi jelentőségét. Az album minden dala egy-egy lázadó kiáltás, egy kétségbeesett próbálkozás, hogy visszanyerjük önmagunkat egy olyan korban, amely mintha elvesztette volna kapcsolatát az idővel és a valósággal."
- fejtette ki új kiadványának lényegét a zenekar.
A mai nappal, az album hírével egyetemben végre hallhatják a rajongók az új számot, amelyről eképpen mesélt Cristina:
"Az 'Oxygen' egy mély érzelmi harcot és belső vívódást tár fel. A szöveg egy mérgező közegben való fuldoklás élményét írja le, amit a videó szó szerint, a dal pedig átvitt értelemben mutat be. Az 'oxigén' itt a megváltás jelképe, ám ez a menekülési kísérlet sokszor reménytelennek tűnik. A dal azt az érzést ragadja meg, amikor az ember próbál kitörni a korlátai közül, de az út tele van akadályokkal. Ez egy őszinte himnusz a sebezhetőségről, a kitartásról, és arról a bátorságról, ami a látszólag legyőzhetetlen kihívásokkal való szembenézéshez kell."
A dalhoz igen látványos videót készített az együttes, erről így mesélt az énekesnő:
"A klipforgatás során átélt hosszú órák a vízben katartikus élményt nyújtottak számomra. Rádöbbentem, hogy a kellemes lebegés érzete egy szempillantás alatt veszélyessé, sőt végzetessé válhat, ha nem vagyok résen. Ez a felismerés tökéletesen illeszkedett a dal mondanivalójához."
01. The Siege 02. Oxygen 03. Scarecrow 04. Gravity 05. I Wish You Were Dead 06. Hosting The Shadow (feat. Randy Blythe) 07. In Nomine Patris 08. Sleepless Empire 09. Sleep Paralysis 10. In The Mean Time (feat. Ash Costello) 11. Never Dawn
Áprilisban jelentette be a Therion, miszerint még az idei évben boltokba kerül a Leviathan-trilógia befejező része, amely a "Leviathan III" címet kapta. A korong a Napalm Records felügyelete alatt jelenik meg, a kiadó ugyanis évek óta érdeklődik a zenekar iránt, így amikor lemezszerződésük tavasszal lejárt a Nuclear Blast-tel, habozás nélkül igent mondtak a megkeresésre.
Más változások is akadtak a banda háza táján: augusztusban derült fény arra, hogy egyik szopránjuk, az olasz származású Chiara Malvestitiév végére várja első gyermeke érkezését, egy nehezebb időszakot követően pedig orvosa nem javasolta a turnézást. A spanyol Rosalía Sairem mellé nem más ugrik be Chiara helyettesítésére, mint Lori Lewis, aki 2002 óta erősíti a formációt, és bár az utóbbi években csak a lemezeken hallhattuk, örömmel vállalta a felkérést.
Néhány nappal ezelőtt az együttes megmutatta a "Leviathan III" borítóját, valamint az első kislemez is megérkezett, amely a Twilight Of The Gods címet viseli.
Korábban már hírt adtunk arról, hogy a svéd-dán Amaranthe dolgozik új albumán, amely immár a hetedik lesz a sorban. Előző stúdióanyagukról, a "Manifest"-ről ITTolvashattatok kritikát.
A Find Life és a Damnation Flame című nóták képében már ízelítőt kaphattunk a korongból, utóbbi szerzeménynek az volt a fő különlegessége, hogy szimfonikus elemek is szerepeltek benne - a banda karrierje során ez volt az első dal, amelyben ez a műfaj is megjelent. Az Elize Ryd vezette formáció akkor elmondta: az Amaranthe mindig is a határtalanságról szólt, illetve arról, hogy szokatlan dolgokat is szívesen kipróbálnak.
Ma a csapat végre lerántotta a leplet az új korong borítójáról, dallistájáról és címéről: "The Catalyst" címmel, 2024. február 23-án tölti meg a boltok polcait a Napalm Records égisze alatt.
Immár hivatalos! Hosszú ideje készült, és több munkát igényelt ez az album, mint korábban bármelyik! A 'Damnation Flame' már megmutatta, hogy mi vár rátok, de mivel ez az eddigi legváltozatosabb és legeklektikusabb Amaranthe album, várhatjátok a váratlant! A 'The Catalyst'-on rengeteg újítás lesz, de a kreativitás változatlan marad. Azonnal nyilvánvaló lesz, hogy Amaranthe-t hallgatsz, mint ahogy az is azonnal egyértelművé válik, hogy ez egy igen komoly ugrás előre és egy lépés felfelé is. Alig várom, hogy mindannyian halljátok, mit főztünk ki, valamint hogy lássátok, ahogy előadjuk ezeket a hibátlan új dalokat.
- mesélte a lemez kapcsán Olof Mörck gitáros.
A "The Catalyst" dallistája:
1. The Catalyst 2. Insatiable 3. Damnation Flame 4. Liberated 5. Re-Vision 6. Interference 7. Stay a Little While 8. Ecstasy 9. Breaking the Waves 10. Outer Dimensions 11. Resistance 12. Find Life