A mexikói rocknővérek márciusban tértek vissza a Kerosene című dallal, amelyhez egy igen látványos videoklip is készült. Ale, Dany és Pau pedig ma sem hagyták unatkozni a rajongókat, mert újabb szerzeménnyel jelentkeztek: megérkezett az Ego.
A lányok legutóbb 2024-ben jelentkeztek nagylemezzel: a "Keep Me Fed" olyan erős tételeket hozott, mint az Automatic Sun, a S!CK, vagy a teljes egészében spanyol nyelvű Qué Más Quieres. A zenekar jelenleg az Egyesült Államokban turnézik, ám folyamatosan adják ki az új szerzeményeket is - a Kerosene-t megelőzően a Carín León-nal közösen rögzített Love To Be Loved-dal rukkoltak elő Valentin-napon.
A háromszoros Eurovíziós Dalfesztivál-győztes Johnny Logan, a 2006-os Eurovíziót megnyerő finn hard rock szörnybrigád, a Lordi, valamint a Battle Beast korábbi énekesnője, Noora Louhimo alaposan meglepte a rajongókat: egy igazán különleges, történelmi együttműködéssel álltak elő.
Logan kiadta a zenekar ikonikus metal-rock himnusza, a Hard Rock Hallelujahsaját, pop-rockos átiratát. Ezzel párhuzamosan a csapat Noora Louhimóval karöltve elkészítette Johnny Logan legendás power balladájának, a Hold Me Now-nak a metal verzióját.
Az eredeti terv az volt, hogy egy duett készüljön a Lordi eurovíziós győzelmének huszadik évfordulójára, ezt azonban hamar felváltotta egy sokkal izgalmasabb elképzelés: a dalcsere.
Mr. Lordi így fogalmazott:
Valami igazán különlegeset szerettünk volna létrehozni a Lordi eurovíziós győzelmének huszadik évfordulójára, illetve magának az Eurovíziós Dalfesztiválnak a hetvenedik jubileumára. Végül két korábbi győztes Eurovíziós dal kapott új hangszerelést, miközben bátran átléptünk más műfajok területére is. A ‘Hard Rock Hallelujah’-t úgy hangszereltem és részben újra is komponáltam, ahogy szerintem Johnny Logannek a legjobban állna. Tudtam, hogy kell még valami extra erő a dalba. És ezt az extra erőt maga The Motherbeast adja, a letaglózó hangjával, amely teljesen új szintre emeli ezt a verziót.
Noora szintén lelkesedéssel beszélt az együttműködésről:
Nagyon izgatott vagyok emiatt a közös munka miatt, és amiatt az új barátság miatt is, amely az elmúlt hónapokban kialakult köztünk és a zenekar között. Ebben a projektben több álmom is valóra válhatott: dolgozhattam a Lordival, együttműködhettem a legendás Johnny Logannel, elénekelhettem egy Eurovízió-győztes dalt, ráadásul heavy metal stílusban. Imádom az Eurovíziót, imádom a mi verziónkat, és nagyon boldog vagyok, hogy ez lesz az első megjelenésem, amellyel főállású szólóelőadóként folytatom a pályámat.
Idén, az Írország által támogatott Eurovízió-bojkott miatt Johnny Logan nem léphet fel az Eurovíziós Dalfesztiválon.
Szívesen bemutattam volna élőben is ezt a projektet, de a jelenlegi körülmények között ez nem lehetséges.
A belga elektronikus/industrial színtér egyik úttörő formációja, a Lords Of Acid kiadta 2026-os évének második kislemezét. A Dream Boy című dal a zenekar leírása szerint "sötét utazás Necropolis utcáin, ahol a függőség megváltásnak tűnik, a rémálmok pedig gyönyörű álruhát öltenek."
A szám egyfajta párbeszédként épül fel kétségbeesés és csábítás között: egy megtört lélek üvölt a káosz mélyéről, miközben Carla Harvey, a Butcher Babies korábbi az általa alapított The Violent Hour jelenlegiénekesnője veszélyes angyalként válaszol neki, mintha csak a füstön át lebegne.
A zenekar így mesélt a dalról:
A ‘Dream Boy’ nem a függőség elítéléséről szól. Inkább arról, hogy megértsük azt a fájdalmat, magányt és ürességet, amely sokakat efelé sodor. Azt akartuk, hogy a verzék nyersek és klausztrofóbok legyenek, szinte olyanok, mint egy pánikroham, miközben a reggae-ihletésű refrén úgy lebeg, mint egy hallucináció, amelyből az ember nem akar felébredni. A sor, hogy ‘Dream boy, keep on floating in the sun’ elsőre melegnek és gyönyörűnek hangzik, aztán rájössz, hogy valakiről szól, aki lassan eltűnik mindenki szeme láttára. Ez az egyik legsötétebb dal, amit valaha írtunk, de az árnyékok alatt mégis ott van az emberi kapcsolódás, a vágy és annak keresése, hogyan lehetne valódi mámort találni anélkül, hogy az elpusztítana.
A Dream Boy a nemrég megjelent Karaoke Superstar után érkezett, amely egy nyelvöltögetős, erősen színházias együttműködés volt az amerikai énekesnővel és DJ-vel, Princess Superstar-ral. A dalban a Lords Of Acid teljes neonban úszó, túlfűtött, indusztriális-metalos acid dance üzemmódba kapcsolt, japán vetélkedők káoszából, underground fetisizmusból és a popsztárság abszurditásából táplálkozva.
Mindkét kislemez helyet kap majd a zenekar régóta várt, hetedik nagylemezén, amely 2026 végén jelenik meg. Az albumon további neves vendégénekesek is szerepelnek majd, valamint komoly hangsúlyt kap Carla erőteljes hangja is, aki jelenleg a banda "Acid Queen"-jeként uralja a frontot. A karizmatikus színpadi jelenlétéről ismert amerikai énekesnő 2025 elején csatlakozott a csapathoz, fél évvel a Butcher Babies-ből való távozása után.
Az 1988-ban, a belgiumi Antwerpenben alakult Lords Of Acid az adott korszak keményebb élű elektronikus tánczenei színterének egyik legmeghatározóbb zenekarává vált. Már a kezdetektől magukba szívták és saját képükre formálták az underground klubkultúra esztétikáját, majd technót, acid house-t és indusztriális zenét kevertek provokatív, szexualitással, droghasználattal és hedonizmussal foglalkozó szövegekkel.
Tegnap végre berobbant a hír, amire sokan vártak: június 5-én érkezik az új Evanescence-album, a "Sanctuary", és már a borító, valamint a teljes dallista is napvilágot látott. Amy Lee énekesnő elmondása alapján amikor a felvételek zajlottak, az egész folyamat egyfajta menedékké vált számára, egy biztonságos térré mindazzal szemben, ami körülötte szétesettnek és irányíthatatlannak tűnt, ez lett az a hely is, ahol a zene és az emberi kapcsolódás erején keresztül újra képes volt fellobbantani a reményt.
Az arkansasi csapat legutóbb 2021-ben jelentkezett nagylemezzel, amely a "The Bitter Truth" címet viselte, a korongon pedig visszakanyarodtak a klasszikus Evanescence-hangzáshoz. Tavaly már megvillantották, merre tartanak: az Afterlifeés a Fight Like A Girl dalokkal adtak ízelítőt az új korszakból.
Ma debütált a készülő album első kislemeze, a Who Will You Follow, amelyhez egy hangulatos dalszöveges videó is érkezett - hallgasd meg nálunk, és merülj el az új korszak első hangjaiban!
Bár még mindig nem derült ki, pontosan mikor érkezik megDianne van Giersbergen saját projektjének, a DIANNE-nak régóta várt bemutatkozó albuma, a "Soulward Bound", az énekesnő szerencsére soha nem hagy minket csemege nélkül, szépen, adagokban csepegteti a dalokat a készülő anyagról.
Ha lenne egyetlen esélyed beszélni a jövőbeli önmagaddal, és megkérdezni tőle: "minden rendben lesz?" – beszélnél vele? Vagy ha visszamehetnél az időben, hogy megkeresd a fiatalabb éned, és a szemébe mondhasd: "túl fogod élni”"– megtennéd? A The Quietude számomra egy ilyen találkozás. Ott állok benne a bennem élő gyermek és a jövőbeli énem között. Egy ölelés ez, amelyben múlt, jelen és jövő egyetlen pillanatba sűrűsödik. Csendes felismerés: hogy az álmok nem maradnak álmok. Hogy a szeretet megtalál. Hogy a veszteség nem csak fáj, hanem tanít is. És végül ráébreszt arra, hogy ez az élet minden sebével együtt is élni való.
- írja újdonságáról Dianne, a videoklipben pedig Elena Vink énekesnő és Phelomena Atwood, egy tündéri kislány alakítják az idős és a gyermek Dianne-t.
Debütált Alissa White-Gluz frissen alakult projektje
Alissa White-Gluz tavaly novemberben intett búcsút az Arch Enemynek, és szinte azonnal új fejezetet nyitott: még azon a napon be is mutatta első szólódalát, a The Room Where She Died-ot, amelyben a Kamelotból ismert Oliver Palotai is közreműködött.
Nemrég az énekesnő bejelentette, hogy Blue Medusa néven indítja útjára vadonatúj projektjét. Az új formációban két kivételesen tehetséges zenésztárssal dolgozik együtt: Alyssa Day-jel (Mindscar, Absentia) és Dani Sophia-val (ex-Till Lindemann). A koncertfelállást tovább erősíti Alicia Vigil basszusgitáros (Dragonforce, Vigil Of War), valamint Delaney Jaster dobos (Stitched Up Heart).
A mai napon pedig végre megérkezett a zenekar első szerzeménye, a Checkmate, amelyhez természetesen egy videoklip is készült.
A „Checkmate” számomra egy mélyen katartikus dal. Egy olyan áramlásban született, ahol a szöveg, a dallam és a ritmus szinte önmagát írta, mintha csak csatorna lettem volna, és közben végig ott vibrált bennem az érzés, hogy valami erőteljeshez nyúlok. Szöveg tekintetében talán ez a legsúlyosabb, legmélyebb darab, amit valaha írtam…miközben hangzásban épp ellenkezőleg: ez az egyik legkönnyedebb abból, ami jelenleg bennünk forr.
Ma éjfélkor végre meghallgathatóvá vált Tarja Turunen vadonatúj dala, az At Sea. A több mint tízperces szerzemény a június 12-én érkező, tíz számot tartalmazó "Frisson Noir" első kedvcsinálója, és már első hallásra sejteni engedi, hogy az énekesnő ezúttal sem aprózza el sem a hangulatot, sem az érzelmi súlyt. A különleges című új albumról a finn tehetség néhány nappal ezelőtt így mesélt:
A valaha készült legsúlyosabb lemezem 2026. június 12-én érkezik. A 'frisson' az a titokzatos pillanat, amikor a zene végigborzong a testen. Amikor a hang túllép önmagán, és érzelemmé, emlékké, szinte tapintható élménnyé alakul. Ez a Frisson Noir – a sötét borzongás.
Fény derült a korong dallistájára is, és az is kiderült, hogy az énekesnő ezúttal sem spórolt a vendégzenészekkel: a három dal kivételével minden dalban feltűnik egy-egy kolléga. A névsorból természetesen nem hiányzik volt Nightwish-beli csapattársa, Marko Hietala sem, akivel Tarja tavaly egy rendkívül sikeres turnét bonyolított le.
1. Frisson Noir 2. The Eternal Return 3. Leap Of Faith (feat. Marko Hietala) 4. At Sea (feat. Mervi Myllyoja & Niklas Pokki) 5. Blaze Forever 6. The Trace Outlives (feat. Sayo Komada) 7. Tango (feat. Apocalyptica) 8. Anemoia (feat. Julian Bedmar & Valter Freitas) 9. I Don’t Care (feat. Dani Filth) 10. Against The Odds (feat. Chad Smith)
Tarja utoljára 2019 augusztusában jelentkezett metal anyaggal: az "In The Raw" címéhez hűen nyers, ösztönös és határozott megszólalásával egy különleges mérföldkővé vált a pályáján. A "Frisson Noir" azonban már most azt ígéri, hogy még mélyebbre merül – súlyosabb lesz, mint bármi, amit eddig hallhattunk tőle. A korongnak magyar vonatkozása is van, ugyanis a szimfonikus részek és a kórus Budapesten kerültek rögzítésre a Gulyás Nagy György által vezetett Budapest Art Orchestra közreműködésével.
Tavaly januárban mutatkozott be az indiai Apocryphal, akik két dallal – Spidersés Nightmare Revisited – villantották meg sajátos zenei világukat. A zenekar az általuk dream metalcore-nak nevezett hangzást képviseli: súlyos riffek, álomszerű atmoszféra és érzelmes dallamok találkozását. A dalok középpontjában elsősorban Riddhi Vyas, művésznevén Dream Anatomy különleges hangja áll. Az énekesnő tavaly egy saját középlemezzel is jelentkezett – erről ITTolvashatsz bővebben.
A napokban megérkezett a Mumbaiból származó csapat harmadik szerzeménye is, amely a Blue címet viseli. A dal egyben előfutára a zenekar hamarosan érkező "Ouroboros" című EP-jének is, amelyet már most ITT tudtok előrendelni. A készülő kiadvány első tétele éppen a Blue, amely ízelítőt ad abból a hangulatból és zenei világból, amelyet az Apocryphal az új anyagon kibont.
Januárban jelentkezett friss albummal Poppy, amely korong kritikája ITTolvasható. Ám a fiatal művésznő nem pihen, máris új dallal rukkolt elő - az In Death We’ve Just Begun különlegessége pedig, hogy a Son Lux közreműködésével készült, és a ma megjelent sci-fi lövöldözős játék, a Marathonegyik betétdala is egyben.
A Bungieúj játéka a kilencvenes években indult Marathon-univerzumában játszódik, annak világát és eseményeit gondolja tovább. A játékos egy kibernetikus zsoldos, úgynevezett Runner szerepét veszi fel, aki pusztuló, elhagyatott területeken kutat értékes zsákmány után, miközben különféle biztonsági egységekkel és fegyveres ellenfelekkel kerül szembe.
A Sireniaalapítója, Morten Veland már jó ideje működteti szólóprojektjét, a Mortemia-t, amely eddig is lenyűgöző vendégénekes-felhozatalt vonultatott fel. Most újabb izgalmas -immár harmincadik- fejezethez érkezett a történet: ezúttal Diva Satanica a Bloodhuntersoraiból, valamint Grace Darkling és Rehn Stillnight álltak a zenész mellett egy igen különleges feldolgozás kapcsán.
A választott dal igazi időutazás. A 2022-ben elhunyt legendás rapper, Coolio uralta a listákat 1995-ben a mára kultikussá vált Gangsta’s Paradise című slágerével. Ezt az ikonikus örökzöldet értelmezte most újra Morten és a három tehetséges énekesnő, saját, sötéten epikus hangzásvilágukba átemelve.