
A finn Chaoszine-nak adott a napokban interjút Anette Olzon, aki a 2026 nyarára tervezett európai turnéjáról mesélt -a koncerteket kifejezetten a "Dark Passion Play" (2007) és az "Imaginaerum" (2011) korszakának szenteli - azoknak az albumoknak, amelyeket a Nightwish-sal rögzített.
Arra a kérdésre, hogy másként látja-e ma a zenekarral töltött éveket, mint másfél évtizeddel a távozása után, őszintén válaszolt:
Igen, teljesen. Már nincs bennem keserűség vagy harag feléjük. Sőt, még írtam is Tuomas Holopainennek a 2025-ös dél-amerikai turné alatt, csak hogy jelezzem: remélem, rendben van, ha újra éneklem ezeket a dalokat. Jól érzem magam ezzel. Amikor kiléptem, brutálisan intenzív évek voltak mögöttünk, elképesztően sok turnéval. A lezárás egyikünknek sem volt szép. De azóta rengeteg idő eltelt. Ma már nincs bennem semmi neheztelés. Jó lenne egyszer találkozni, és csak annyit mondani: ‘voltak jó pillanataink is’. Én már egyáltalán nem érzek haragot.
- mesélte Anette, aki szerint az idő egyik legnagyobb tanítása az elengedés:
Tovább kell lépni. Nem érdemes haragot cipelni. Ahogy idősödsz, ezt egyre jobban megérted. Meg kell bocsátani, és el kell engedni. Voltak nagyon boldog pillanatok, de nagyon fájdalmasak is. Mégis: ez egy megvalósult álom volt. Egy hatalmas zenekar énekese lehettem. Ezért mindig hálás leszek.
Az énekesnő az elmúlt években három szólóalbummal is jelentkezett. A 2014-es "Shine" gyenge fogadtatása után hosszabb időre hátat fordított a zenének: elvégezte az ápolónői képzést, és ez teljesen más irányba vitte az életét. A csendet végül 2020-ban törte meg a "Strong" című lemezzel, amely már egy jóval tudatosabb, keményebb, határozottabb korszakot jelölt. Ugyanebben az évben szülésznői tanulmányokba kezdett, majd 2024-ben a "Rapture" albummal folytatta szóló pályáját.
Közben több formációban is aktívan ténykedett. Russell Allen oldalán az Allen/Olzon formációval két album született, míg Jani Liimatainennel közös zenekara, a The Dark Element szintén két lemezt tett le az asztalra. A 2017-es, önmagukról elnevezett debütálást 2019-ben követte a "Songs the Night Sings", azóta azonban feltűnően csendes a projekt, mintha egyszerűen eltűnt volna a radarokról.
Mint kiderült, Jani Brazíliába költözött, és jelenleg nem aktív zeneileg, így a közeljövőben biztosan nem készítenek új anyagot, ám Russellel már dolgoznak a harmadik albumon, jelenleg a keverés zajlik.











