Dalpremier: Metalite - In Case Of Emergency, szeptemberben jön az új album

2026. május 30. 16:20 - Jurancsik Eszter

678908654_1465585051684417_4369358754683708782_n.jpg

A svéd dallamos metalt játszó Metalite visszatér eddigi legambiciózusabb és legfilmszerűbb fejezetével - az új album, a Discovery 2026. szeptember 25-én jelenik meg a Perception, a Reigning Phoenix Music egyik alkiadója gondozásában.

A zenekar a készülő lemezzel minden eddiginél messzebbre tolja saját sci-fi ihletésű, modern metalos világát. A korábban bemutatott Our Time Has Come és Starchild után most megérkezett az új kislemez, az In Case Of Emergency, amelyhez kisfilm is készült.

Az szerzemény erőteljes dallamokkal, súlyos ritmusokkal, döngölő gitárriffekkel és a Metalite-ra jellemző futurisztikus hangzásvilággal építkezik. A dal dinamikus riffjei, filmszerű szintirétegei és Erica Ohlsson karakteres hangja együtt egy modern, energikus és érzelmekkel teli metal himnuszt eredményeznek.

A zenekar alapítója, gitárosa, producere és dalszerzője, Edwin Premberg így beszélt az új számról:

Az In Case Of Emergency egy igazi ütős darab, súlyos ritmussal és zúzós gitárokkal. De az intenzitás mögött egy erős üzenet is van: arról szól, hogy mindig ott legyünk valaki mellett, időtől és helytől függetlenül. Ez a dal zeneileg és érzelmileg is nagyot üt: nyers, dallamos, és arra készült, hogy érezni lehessen.

A Discovery keverését és maszterelését az elismert dán producer, Jacob Hansen végezte, akinek neve olyan zenekarok kapcsán lehet ismerős, mint a Volbeat, az Evergrey vagy az Amaranthe. A tizenkét dalból álló album tovább mélyíti a banda futurisztikus koncepcióját: emberi evolúció, technológia, túlélés, felszabadulás és remény kerülnek a középpontba egy digitális valóságok és kozmikus felfedezések által formált világban.

A történet szerint 2058-ban járunk, három évvel azután, hogy az emberiség elhagyta az összeomló Földet, és új kezdet után indult a világűrbe. Szóval lényegében: bolygó kuka, emberiség menekül, közben szól a dallamos metal. 

A Discovery a zenekar korábbi lemezein felépített világokat viszi tovább: a Heroes in Time /2017/, a Biomechanicals /2019/, az A Virtual World /2021/ és az Expedition One /2024/ után a formáció ismét bizonyítja, miért tartják őket a modern, sci-fi ihletésű dallamos metal egyik úttörő csapatának.

A Metalite-ot Edwin Premberg alapította 2015-ben. A zenekar már bemutatkozó albumával, a Heroes In Time-mal komoly figyelmet kapott, mivel friss, modern megközelítést hozott a dallamos metal műfajába. 2019-ben csatlakozott hozzájuk Erica Ohlsson, aki a Biomechanicals lemezen mutatkozott be énekesként, és jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a csapat futurisztikus identitása még markánsabbá váljon.

A Discovery dallistája:

01. Our Time Has Come
02. In Case Of Emergency
03. Into The Maze
04. Cyberspace
05. The Metal Elite
06. Neon Rain
07. Echoes Of You
08. Starchild
09. Wings Of Fire
10. Captive In The Past
11. Supremacy Of One
12. Triforce

 

 699291829_1483526633223592_6533647110921005216_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

komment

Sonata Arctica-feldolgozással rukkolt elő a Metalite

2022. március 20. 10:10 - Jurancsik Eszter

u0gaf4.jpg

2015-ben, Stockholmban alakult a modern metalban nyomuló Metalite, amely csapat eddig három nagylemezt adott ki ("Heroes in Time" - 2017, "Biomechanicals" - 2019 és "A Virtual World" - 2021).

A zenekar énekesnője Erica Ohlsson, akiről nemrég a Sireniát alapító Morten Veland kapcsán is írtunk - a norvég zenész Mortemia nevű projektjének egyik dalában, a Lost Horizonban is hallatta hangját.

Most egy igen érdekes felvétellel jelentkezett a svéd formáció: Ericáék a Sonata Arctica Full Moon című dalát dolgozták fel, a szerzeményről pedig minden bizonnyal a banda rajongói tudják, hogy az 1999-es "Ecliptica" című albumon jelent meg.

Íme, a Metalite verziója:

komment

Újabb dallal jelentkezett a Mortemia

2022. március 05. 11:13 - Jurancsik Eszter

fotojet_9_2.jpg

A Sirenia alapítójaként ismert Morten Veland 2009-ben alapította szólóprojektjét Mortemia néven. The Pandemic Pandemonium Sessions elnevezés alatt eddig olyan nagyszerű énekesnőkkel dolgozott már együtt Morten, mint Liv Kristine (ex-Leaves' Eyes, ex-Coldbound,  Midnattsol), Madeleine Liljestam (ELEINE), Marcela Bovio (ex-Stream of Passion, Dark Horse White Horse, Mayan), Alessia Scolletti (ex-Overtures, Temperance), Melissa Bonny (Ad Infinitum, ex-Rage of Light), Maja Shining (Forever Still) vagy Brittney Slayes (Unleash the Archers).

Tegnap újabb dallal jelentkezett a norvég zenész a Lost Horizon című dal képében, amelyben a svéd modern metalos Metalite énekesnője, Erica Ohlsson hallatja hangját.

Büszke vagyok és megtiszteltetés számomra bemutatni Erica Ohlssont a Metalite-ból. A nyolcadik dal a 'Lost Horizon' címet viseli, és 2022. március 4-én lesz elérhető a digitális platformokon. Amikor elkezdtem dolgozni ezen a projekten, elég sok időt töltöttem azzal, hogy zenekarokat kerestem a számomra új műfajokban. Kíváncsi voltam, mi történik a metal szcénában, és végre volt időm felfrissülni. Az egyik zenekar, amit korábban felfedeztem, a Metalite volt, nagyon tetszett a modern és fülbemászó zenéjük, és Erica fantasztikus hangjától azonnal el voltam ragadtatva. Igazán megtisztelve érzem magam és hálás vagyok, hogy Erica is részt vesz ebben a projektben, és már nagyon várom, hogy megoszthassam veletek ezt a dalt, ami nagyon pörgős, nagyon erőteljes, atmoszferikus és fülbemászó.

- írta Morten Instagramján.

Íme, a Lost Horizon:

komment

Modern metal Svédországból: Metalite

2021. szeptember 14. 21:45 - Jurancsik Eszter

band_1.jpg

Svédország nem szűkölködik a modern metálos csapatokban, elég az Amaranthe-ra vagy a legutóbb bemutatott Rave The Reqviem-re gondolnunk, de szép számmal akadnak még együttesek ott, Északon, akik ebben a műfajban ténykednek.

A Metalite 2015-ben alakult a következő felállással: Edwin Premberg (gitár), Robert Majd (basszusgitár), Lea Larsson (dob), Robert Örnesved (gitár) és Emma Bensing (ének). Heroes in Time címmel, 2017 októberében jelent meg első nagylemezük, majd 2018-ban Emma kilépett a csapatból. Helyére Erica Ohlsson került, akivel felvették a 2019-es Biomechanicals és a 2021 márciusában kiadott A Virtual World című albumaikat. 

Zenéjükre hatással van a sci-fi, a fantasy világa és természetesen a mai világ történései. 

A Virtual World című lemezükről a Peacekeepers, a Cloud Connected és a címadó szerzemény jelentek meg klipes formában is, az album pedig szép sikereket aratott a zenekar rajongói körében. 

Szíves figyelmébe ajánljuk tehát a csapatot a modern elemekkel megspékelt metal rajongóinak!

Íme, a márciusi A Virtual World:

 

komment
süti beállítások módosítása