Carla Harveyval készül az új Lords Of Acid-album, itt a második előfutár - Dream Boy

2026. május 15. 15:15 - Jurancsik Eszter

626124689_1421942575968930_8665912349903002357_n.jpg

A belga elektronikus/industrial színtér egyik úttörő formációja, a Lords Of Acid kiadta 2026-os évének második kislemezét. A Dream Boy című dal a zenekar leírása szerint "sötét utazás Necropolis utcáin, ahol a függőség megváltásnak tűnik, a rémálmok pedig gyönyörű álruhát öltenek."

A szám egyfajta párbeszédként épül fel kétségbeesés és csábítás között: egy megtört lélek üvölt a káosz mélyéről, miközben Carla Harvey, a Butcher Babies korábbi az általa alapított The Violent Hour jelenlegiénekesnője veszélyes angyalként válaszol neki, mintha csak a füstön át lebegne.

A zenekar így mesélt a dalról:

A ‘Dream Boy’ nem a függőség elítéléséről szól. Inkább arról, hogy megértsük azt a fájdalmat, magányt és ürességet, amely sokakat efelé sodor. Azt akartuk, hogy a verzék nyersek és klausztrofóbok legyenek, szinte olyanok, mint egy pánikroham, miközben a reggae-ihletésű refrén úgy lebeg, mint egy hallucináció, amelyből az ember nem akar felébredni. A sor, hogy ‘Dream boy, keep on floating in the sun’ elsőre melegnek és gyönyörűnek hangzik, aztán rájössz, hogy valakiről szól, aki lassan eltűnik mindenki szeme láttára. Ez az egyik legsötétebb dal, amit valaha írtunk, de az árnyékok alatt mégis ott van az emberi kapcsolódás, a vágy és annak keresése, hogyan lehetne valódi mámort találni anélkül, hogy az elpusztítana.

A Dream Boy a nemrég megjelent Karaoke Superstar után érkezett, amely egy nyelvöltögetős, erősen színházias együttműködés volt az amerikai énekesnővel és DJ-vel, Princess Superstar-ral. A dalban a Lords Of Acid teljes neonban úszó, túlfűtött, indusztriális-metalos acid dance üzemmódba kapcsolt, japán vetélkedők káoszából, underground fetisizmusból és a popsztárság abszurditásából táplálkozva. 

Mindkét kislemez helyet kap majd a zenekar régóta várt, hetedik nagylemezén, amely 2026 végén jelenik meg. Az albumon további neves vendégénekesek is szerepelnek majd, valamint komoly hangsúlyt kap Carla erőteljes hangja is, aki jelenleg a banda "Acid Queen"-jeként uralja a frontot. A karizmatikus színpadi jelenlétéről ismert amerikai énekesnő 2025 elején csatlakozott a csapathoz, fél évvel a Butcher Babies-ből való távozása után.

685799184_18587335117038721_7453005893665610853_n.jpg

Az 1988-ban, a belgiumi Antwerpenben alakult Lords Of Acid az adott korszak keményebb élű elektronikus tánczenei színterének egyik legmeghatározóbb zenekarává vált. Már a kezdetektől magukba szívták és saját képükre formálták az underground klubkultúra esztétikáját, majd technót, acid house-t és indusztriális zenét kevertek provokatív, szexualitással, droghasználattal és hedonizmussal foglalkozó szövegekkel.

 

 

 

 

 

 

 

komment

Carla Harvey, mint Acid Queen: a Butcher Babies ex-énekesnője a Lords of Acid-hez csatlakozott

2025. január 03. 19:45 - Jurancsik Eszter

471339345_1118396626323528_6534525805256858748_n.jpg

Carla Harvey az elmúlt esztendő nyarán tudatta, hogy 15 év után távozik a Butcher Babies fedélzetéről, és a kaliforniai csapat a továbbiakban kizárólag Heidi Shepherd énekesnővel folytatja pályafutását. Azonban Carla nem intett búcsút a zenélésnek, hiszen nem sokkal később adta hírül, miszerint The Violent Hour néven új projektet hívott életre. A projekt bár mindezidáig nem jelentkezett dallal, a háttérben már zajlanak az alkotói folyamatok.

A mai napon újabb izgalmas hír látott napvilágot az énekesnőről - Carla ugyanis a belga Lords of Acid-hez csatlakozott. Az 1988-ban alakult antwerpeni társulat főként provokatív szövegvilágáról (szexualitás, hedonizmus, droghasználat) ismert, a zenét illetően pedig a technót, az acid house-t és az indusztriális zenét keverik. Első albumuk 1991-ben jelent meg "Lust" címmel, legutóbbi kiadványuk pedig "Acid Reign", amely tavaly került boltokba. 

Marc Jordan, a banda menedzsere jelentette be, hogy Carla az év elején megkezdi az éneksávok rögzítését a formáció következő nagylemezéhez, valamint nyár elején csatlakozik az együtteshez egy 27 helyszínt érintő turnéra az Egyesült Államokban. A Lords of Acid énekesnője, Ruth McArdle decemberben hunyt el, az ő helyét veszi át Carla.

"Középiskolásként három zenekar gyakorolta rám a legnagyobb hatást: a Guns N' Roses, a Pantera és a Lords of Acid - mindegyik csapat egyedi módon alakította művészi fejlődésemet. A Lords of Acid már az első pillanattól magával ragadott, amikor tinédzserként a detroiti goth Industrial Haven City Clubban táncolva meghallottam az I Sit On Acid című dalukat. A rajongásom tovább fokozódott, amikor megpillantottam Coop művészi alkotásait a Voodoo U lemezborítóján. Most lehetőségem nyílik egy album rögzítésére és turnéra indulhatok indusztriális zenei példaképeimmel. Most az egykori kamaszlány áll majd a stúdió mikrofonja mögött. Mindeközben új zenekarom, a The Violent Hour februárban megjelenteti első kislemezét, és a bakancslistámhoz hozzáadhatom az Acid Queen titulust is."

- nyilatkozta Carla.

 

 

 

komment
süti beállítások módosítása