Klippremier: Burning Witches - Inquisition, augusztusban pedig jön az új album!

2025. június 11. 18:03 - Jurancsik Eszter

burningwitchesjune2025_638.jpg

A svájci metalboszorkányok ma jelentették be új, "Inquisition" című albumukat, amely augusztus 22-én jelenik meg a Napalm Records gondozásában. A lányok legutóbbi, 2023-as "The Dark Tower" nagylemezét Báthory Erzsébet ihlette, és a cím alapján az új korong még kíméletlenebb lesz - az "Inquisition" a középkori boszorkányüldözések, a vallási elnyomás és az eltörhetetlen ellenállás témáit veszi alapjául.

A tizenkét tételt felvonultató anyag egy új korszak nyitányát jelzi a zenekar számára: a power és heavy metal lángjaiban kovácsolva, himnikus dalszerzéssel és monumentális hangszerelésekkel élezve.

"2025-ben ünnepeljük a zenekar tízéves jubileumát, és büszkén jelentem be hatodik stúdióalbumunkat! Új fejezetet nyitunk metal-utazásunkban ezekkel a fantasztikus lányokkal. Az Inquisition azoknak szól, akik szíve együtt dobban az Iron Maiden, a Judas Priest vagy Slayer legendákkal. Erő, dallam, dupla lábdob, súlyos riffek és őrületes gitárszólók jellemzik – az Inquisition nem csak stílusunk vagy életformánk... ez maga az életünk! A lemez minden pillanata a legjavunkat mutatja. A Napalm Records is elkötelezett a bakelit kiadások mellett, így szenvedéllyel válogattuk össze az exkluzív, gyűjtői változatokat. Most rajtatok a sor, hogy kiválasszátok saját verziótokat!"

- lelkedenezett a gitáros Romana Kalkuhl, aki egy időre visszavonul a színpadtól, ugyanis őszre várja első gyermeke érkezését. Helyét ideiglenesen Simone Van Straten (Sisters of Suffocation, Beyond Sanity) veszi át.

Az "Inquisition"-ön helyet kapott az eddig bemutatott két dal, a The Spell Of The Skull és a Mirror, Mirror, ma pedig megérkezett az új kisfilmes dal, a lemez címadója. A korong borítóját egyébként az a Havancsák Gyula tervezte, aki a csapat első albumánál is ellátta ezt a feladatot.

505584386_1256963545789353_1169605056597891823_n.jpg

1. Sanguini Hominum
2. Soul Eater
3. Shame
4. The Spell Of The Skull
5. Inquisition
6. High Priestess Of The Night
7. Burn In Hell
8. Release Me
9. In For The Kill
10. In The Eye Of The Storm
11. Mirror, Mirror
12. Malus Maga

 

komment

Újabb Burning Witches-tag néz anyai örömök elé - Romana babát vár

2025. április 05. 15:47 - Jurancsik Eszter

gnp_web_burning-witches_1920x600.jpg

A Burning Witches ismét örömteli hírt jelentett be: a 35 éves Romana Kalkuhl, a zenekar gitárosa őszre várja első gyermekét. Ő a második tagja a zenekarnak, aki  édesanyává válik, hiszen 2023-ban a másik gitáros, Larissa Ernst világra hozta kisfiát. Larissa helyére akkor Courtney Cox csatlakozott a The Iron Maidens soraiból. Most Romana feladatait ideiglenesen Simone Van Straten (Sisters of Suffocation, Beyond Sanity) veszi át, aki májustól csatlakozik a közelgő koncertekre és turnékra.

"Szuper izgatottak vagyunk, hogy bejelenthetjük, hogy a Riffek Királynője, a Coven őrzője és a zenekar szíve, Romana idén őszre várja babáját, gratuláljunk neki az anyasághoz! A 10 éves jubileumi koncertjeinken az Estrich Winistorfban és a Met-Bar Lenzburgban továbbra is játszani fog. Amint tud, visszatér hozzánk, és mindig készen áll a harcra! Addig is örömmel üdvözöljük régi barátunkat és csodálatos gitárosunkat, Simone Van Stratent, aki ideiglenesen beugrik Romana feladatainak ellátására. Simone csatlakozik hozzánk minden közelgő koncertre és turnéra, amíg Romana készen nem áll visszatérni."

- áll a csapat bejelentésében, Romana pedig a következőket írta közösségi oldalain:

Nem könnyű egy időre magára hagyni a lányokat, de csak egyszer élünk, és itt az ideje, hogy saját családot alapítsak! Megalapítottam a Burning Witches-t, ez az abszolút álmom, és a szülési szabadságom után biztosan visszatérek a színpadra. A lányok továbbra is zúzni fognak! Én a továbbiakban is mögöttük fogok dolgozni, de nem a színpadon. Köszönöm Simone-nak, hogy besegít, amíg vissza nem jövök.

422606255_972269084309992_8625010074459826613_n.jpg

A lányok már dolgoznak új albumukon, két dal képében pedig már ízelítőt is kaphattunk: először a Spell of the Skull, majd a Mirror, Mirror került publikálásra. Utolsó nagylemezük a 2023-as "The Dark Tower" volt. 

komment

Klippremier: Burning Witches - Mirror, Mirror

2024. december 14. 19:38 - Jurancsik Eszter

468308702_1116075483211494_6130865303151993268_n.jpg

2023 májusában jelent meg a svájci Burning Witches "The Dark Tower" című albuma, de a lányok továbbra sem tétlenkednek.

November elején mutatták be a The Spell Of The Skull című szerzeményüket, egyúttal azt is felfedték: körvonalazódik a következő nagylemezük is.

A mai nappal újabb kisfilmes tételt villantott a csapat, amely a Mirror, Mirror címet viseli, megtekinthető a Youtube-on:

 

komment

Anya lett a Burning Witches gitárosa

2023. szeptember 06. 15:42 - Jurancsik Eszter

296671509_1499468920521744_2034864430428353918_n.jpg

Márciusban derült ki, hogy a Burning Witches gitárosa, Larissa Ernst első gyermekével várandós. A zenészlány, aki 2020 nyarán csatlakozott a metalboszorkányokhoz, határtalanul boldog, azonban terhessége miatt nem tudott csapattársaival tartani a turnékon. Helyét ideiglenesen az Iron Maidens tagja, Courtney Cox veszi át, amíg visszatér a zenekarba.

A svájci banda ötödik nagylemeze, a "The Dark Tower" májusban került boltokba, a csajok pedig szorgalmasan koncerteznek az albummal, amely szépen muzsikál a rajongók körében.

Tegnap Larissa közösségi oldalain jelentette be a hírt: két héttel ezelőtt életet adott kisfiának, és mind ő, mind a csöppség jól vannak. 

Hé metalarcok, remélem jól vagytok! Csak azt akartam tudatni veletek, hogy két hete megszületett a kisfiunk! Ő és az egész családunk egészséges, és már alig várjuk, hogy újra láthassunk titeket!

Sok boldogságot kívánunk!

 

komment

Klippremier: Burning Witches - Unleash The Beast

2023. március 30. 17:37 - Jurancsik Eszter

329158822_5828146387299602_8384217858353409698_n.jpg

2023. május 5-ével boltokba kerül a svájci/holland Burning Witches ötödik albuma, a "The Dark Tower". A készülő korongról februárban vált láthatóvá-hallhatóvá a címadó dal, amelyet Báthory Erzsébet ihletett. 

Két héttel ezelőtt derült ki, hogy a zenekarhoz 2020 folyamán csatlakozott Larissa Ernst kisbabát vár, terhessége idejére pedig felfüggeszti a zenélést, helyére pedig a The Iron Maidens tagja, Courtney Cox kerül, aki izgatottan várja, hogy útra kelhessen a boszorkányokkal. 

A mai napon megérkezett a második kislemez is, az Unleash The Beast.

Ünnepeljétek velünk második rakétánk, az  Unleash The Beast megjelenését, hadd szóljon! Az új kislemezes dalban mutatkozik be a zúzás királynője, Courtney Cox, aki Larissát helyettesíti. A hamarosan megjelenő "The Dark Tower" című albumunkhoz elképesztő szólókat hozott. 

Íme, a videó!

burningwitchesdarktower.jpg

komment

Burning Witches: Larissa gyermeket vár, Courtney Cox kerül a helyére

2023. március 13. 15:45 - Jurancsik Eszter

bw2_1.jpg

Nemrégiben adta hírül a svájci/holland Burning Witches, miszerint 2023. május 5-ével boltokba kerül ötödik nagylemezük, amelynek a "The Dark Tower" címet adták, illetve az első videoklip is publikálásra került - a korong címadó dalát nem más, mint Báthory Erzsébet ihlette.

A csajok ma bejelentették, hogy a zenekart 2020 nyara óta erősítő gitáros, Larissa Ernst nyárra várja első gyermekét, szülési szabadsága alatt pedig nem más veszi át a helyét, mint az Iron Maidens-ből ismert Courtney Cox. A két csapat tavaly egyébként közös turnét nyomott le az Államokban, és jó barátságot is ápolnak egymással.

larissa.jpg

Larissa 2020 óta tagja a Burning Witches-nek - most anyai örömök elé néz

A boldog kismama a következőket üzente a fanoknak:

Kedves rajongók, barátok és metalosok, egy ideig nem fogok tudni játszani, lévén édesanya leszek. Hihetetlenül boldog vagyok, hogy valóra vált ez az álmom, de már most hiányoznak boszorkánytestvéreim és mindannyian. Boldog vagyok, hogy sikerült megoldani a dolgokat addig, amíg nem tarthatok veletek, és köszönet illeti a lányokat a rugalmasságért és a szeretetükért, és Courtney-nak, hogy részt vesz a követekző bulikon. Továbbá köszönet a fantasztikus rajongóinknak, a kiadónak, a támogatóinknak és minden érintettnek!

Courtney eképpen köszönte meg a felkérést:

Hol is kezdjem? Régóta barátok vagyunk a csodálatos boszikkal, és az, hogy a gitáromat kölcsönözhetem nekik, több, mint megtisztelő. Larissának: remélem, büszke leszel rám! Készen állok a bevetésre!

Természetesen Laura, Romana, Jeanine és Lala is támogatásukról biztosították Larissát, egyúttal azt is felfedték, hogy nemsokára érkezik az új album második klipes dala.


maxresdefault_13.jpg

Courtney Cox veszi át Larissa helyét a koncerteken

 

komment
süti beállítások módosítása