Venus 5 - March Of The Venus 5 (2026)

2026. március 21. 16:19 - Jurancsik Eszter

venus5march_1.jpg

12-13 éves koromban masszívan benne voltam a Spice Girls-lázban, és nem egyszer fantáziáltam arról, milyen lenne, ha a cukormázas pop helyett egyszer csak odabasznának egy torzított gitárt. Mert ha lehántjuk a platformcipőt és a csillámport, elég komoly hangok lapultak ott. Emma Bunton és Victoria Adams (igen, akkor még nem Beckhamné volt) kivételével a brigád vokálisan kifejezetten erős volt: Mel B karcos, szinte harapós orgánuma, Geri Halliwell meglepően mély, telt altja és  Mel C – akit sokan (jogosan) a banda legerősebb énekesének tartottak – egyedi, rugalmas mezzoszopránja…istenem, simán vitte volna a metalt.

Nagyot néztem, amikor 2022-ben elég látványosan robbant be a metalszíntérre a Venus 5, a Frontiers kiadó gondosan összerakott projektjeként. A háttérben pedig nem valami garázszenészek matatnak, hanem kifejezetten komoly nevek: Jake E (Cyhra, ex-Amaranthe), Stefan Helleblad (Within Temptation), Per Aldeheim (Def Leppard, H.E.A.T, The Poodles).  Szóval itt nem az van, hogy "próbálkozunk", hanem kiszámolták előre, hogy MŰKÖDNIE KELL.

És nem is titkolták, mit akarnak: létrehozni a metalvilág saját Spice Girls-ét, csak több torzítással, több bőrrel, és kevesebb cukormázzal. Ez a fajta őszinteség egyébként már önmagában szimpatikus, mert nem próbálja művészetként eladni azt, ami alapvetően egy erősen koncepcióvezérelt, "rakjuk össze a tökéletes csapatot" típusú projekt.

A felállás pedig tényleg olyan, mintha egy európai metal casting legjobb pillanatait vágták volna össze egyetlen zenekarrá: Herma az Sick N’ Beautiful futurisztikus világából érkezik, egyenesen Olaszországból, Karmen Klinc Szlovéniából a Hellcats vonaláról hozza a rock’n’roll attitűdöt, Jelena Milovanovic (Szerbia), Terese "Tezzi" Persson (Svédország) az Infinite & Divine-ból, valamint az albán Erina Seitllari együtt egy olyan nemzetközi mixet alkotnak, ami papíron szinte túl szép ahhoz, hogy ne működjön. És tényleg, első hallásra működik is: a kémia ott van, a dinamika él, a különböző hangszínek szépen egymásra csúsznak, mint egy jól kevert koktél, amit úgy iszol meg, hogy közben tudod, valaki nagyon pontosan kimérte az arányokat. És pont ez az, ahol egy kicsit gyanússá válik az egész.

Mert amikor minden ennyire precízen van összerakva, felmerül az a kellemetlen kérdés, amit nem mindig szeretünk feltenni: ez még mindig zenei tásulat vagy már inkább egy tökéletesen kivitelezett termék?

A lányok első, saját nevüket viselő albuma 2022-ben került boltokba, és első hallásra kifejezetten kellemes élményt nyújtott, olyan lemez volt, amit simán felteszel háttérnek, aztán azon kapod magad, hogy már a harmadik refrént dúdolod anélkül, hogy észrevetted volna, mikor szippantott be. 

Március 20-án érkezett meg a formáció második stúdiólemeze, a "March Of The Venus 5", összesen tizenegy dallal, és már az első percekben érezni, hogy itt nem akarták újra feltalálni a kereket, inkább fogták a debütlemez receptjét, és egy kicsit még jobban kikeverték. A dalok feszesek, nem nyújtják őket a végtelenségig, nagyjából három-négy perc körül mozognak, a felépítésük nem akar túlbonyolított lenni, és az egésznek van egy tudatosan fogyasztható struktúrája, ami egyszerre erősség és egy picit korlát is. Viszont egy dolog továbbra is vitán felül áll: az öt énekesnő hangja. Abba tényleg nem nagyon lehet belekötni, karakteresek, tiszták, jól működnek együtt, és simán viszik a hátukon a dalokat. Zeneileg sincs ok panaszra. A gitárok most határozottabban előre lettek tolva, van bennük súly, van bennük düh, és amikor akarják, oda is csapnak - elég csak a Take It From The Start brutálisan odavágó szólójára gondolni, ami végre nem csak dísz, hanem tényleges elem. Közben ugyanúgy jelen van a rockos groove, a power metalos pörgés, és az a bizonyos industrialos zúzás, ami modernné és kissé klub-kompatibilissé teszi az egészet. 

Ha ki kell emelni csúcspontokat -márpedig muszáj-, akkor a címadó March Of The Venus 5 és a Like A Witch konkrétan letarolják a terepet az epikus refrénjeikkel. Ezek azok a dalok, amiket nem csak hallgatsz, hanem teli torokból üvöltesz, akár egy koncerten, akár egy teljesen indokolatlan hétköznapi tevékenység (pl. portörlés, zöldségaprítás) közepén. A Far Away kellemes meglepetés: lassabb tempó, de nem fullad bele a melankóliába, inkább egyfajta lebegő, érzelmes egyensúlyt tart, ami jól áll a lemeznek. A Set Me Free már egy merészebb irányba mozdul, szinte súrolja a rádióbarát dance slágerek határát, de nem csúszik át teljesen, inkább csak incselkedik vele. A Surrender és a Satelite szintitémái szépen simulnak bele a hangszerelésbe, nem lógnak ki, hanem inkább egy plusz réteget adnak a hangzásnak.

Az Invincible esetében szinte hallani, ahogy Jake E keze ránehezedik a dalra, ez az a tipikus, modern, hook-orientált metal, ami simán elférne egy Amaranthe-lemezen is. A Winter On My Skin érzelmesebb irányba visz, de nem válik nyálassá, inkább szenvedélyes és feszült, és simán elbírna egy látványos klipet is, mert van benne annyi dráma, hogy működjön. A záró tétel, a The Other Shore egy szépen felépített levezetés, szimfonikus elemekkel, erős refrénnel és azzal az ismerős érzéssel, hogy "igen, itt most vége… de ez nem egy lezárt történet”.

A "March Of The Venus 5" egy kifejezetten erős, profi és élvezetes lemez, ami pontosan tudja, mit akar: szórakoztatni, működni, és jól kinézni – hangban is. A dalok feszesek, a refrének ülnek, a hangzás modern és kellően vastag, az ének pedig végig stabilan tartja az egészet. Ez az a fajta album, amit könnyű szeretni, mert nem kér sokat, cserébe ad egy megbízható, jól összerakott élményt. Viszont…pont emiatt nem válik igazán veszélyessé.  Mert miközben minden a helyén van, ritkán történik meg az a pillanat, amikor azt érzed, hogy most valami kicsúszott az irányítás alól, hogy most tényleg elszabadult valami.

472160617_607095415060412_3800999492436576278_n.jpg

Balról jobbra: Herma Sick, Jelena Milovanovic, Tezzi Persson, Erina Seitllari és Karmen Klinc

Ez egy tudatosan felépített, kontrollált lemez, ami nem hibázik, igaz nem is kockáztat igazán. És egy ilyen háttérrel, ilyen hangokkal és ilyen koncepcióval az ember joggal várna egy kicsivel több őrületet, több koszt, több "leszarom és szétbaszom a világot" energiát. De ennyi baj legyen: végül is ezt a korongot a Spice Girls metalverziója készítette, és ennek megfelelően nem is akar black metalos hörgésekkel, death metalos darálással vagy thrash-szintű agyrobbantással operálni.  Mert amit vállal, azt korrektül hozza: egy újabb kellemes, jól összerakott lemezt kaptunk, ami nem akarja megváltani a világot, viszont pontosan tudja, hogyan legyen szerethető. Vannak rajta kifejezetten erős pillanatok, olyan dalok, amik simán beragadnak, és amiket jó érzés egymás után többször is visszatekerni — még akkor is, ha közben tudod, hogy ez nem az a zene, ami felforgatja az életed.

8/10

"March Of The Venus 5"

Kiadó: Frontiers Music

Megjelenés: 2026.03.20.

Ének:

Greta "Herma Sick" Di Iacovo 

Karmen Klinc 

Erina Seitllari 

Jelena Milovanovic 

Terese "Tezzi" Persson 

Hangszerelés:

Jake E (Cyhra, ex-Amaranthe)

Stefan Helleblad (Within Temptation)

Per Aldeheim (Def Leppard, H.E.A.T, The Poodles)

Aldo Lonobile (ex-Secret SphereArchon Angel)

Dallista:

01. March Of The Venus 5
02. Like A Witch
03. Far Away
04. Set Me Free
05. Stereotypes
06. Surrender
07. Satelite
08. Invincible
09. Winter On My Skin
10. Take It From The Start
11. The Other Shore

600211558_871786068700381_3409363508085209702_n_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

komment

Visszatér a metalos Spice Girls: vadonatúj dallal jelentkezett a Venus 5 - March of the Venus 5

2026. február 17. 20:09 - Jurancsik Eszter

venus5dec2025_638.jpg

Az öt lányból álló európai pop-metal csapat – melynek tagjai Karmen Klinc (Szlovénia), Jelena Milovanovic (Szerbia), Tezzi Persson (Svédország, a Hell In The Club énekesnője), Greta Di Iacovo, művésznevén Herma Sick (Olaszország, a Sick N’ Beautiful frontlánya), valamint Erina Seitllari (Albánia) – 2026. március 20-án jelenteti meg második stúdióalbumát a Frontiers Music Srl gondozásában, amely a "March Of The Venus 5" címet viseli. 

Első nagylemezük -amely az együttes nevét viselte- 2022 nyarán debütált, a metal Spice Girlsként is emlegetett csapat mögött pedig olyan profik ténykednek, mint Jake E. (ex-Amaranthe, CyHra), Stefan Helleblad (Within Temptation) vagy éppen Aldo Lonobile (ex-Secret SphereArchon Angel).

Erina így nyilatkozott az új korongról:

Ez az album olyan, mint egy tűzből és bársonyból szőtt vihar! Vad, elektromos és lehetetlen kordában tartani. Minden dalban ott lüktet az a megbabonázó női erő, amely felemelkedik, izzik, és nem hajlandó megszelídülni.

Karmen hozzátette:

Az új lemezt úgy alkottuk meg, hogy minden hallgató találhasson benne valamit, ami megszólítja. Váratlan, erőteljes és meglepő hangzásbeli élvezetek rejtőznek benne, amelyeket alig várunk, hogy leleplezzünk, és eljuttassunk a közönségünk füléhez.

A dalok listája:

01. March Of The Venus 5
02. Like A Witch
03. Far Away
04. Set Me Free
05. Stereotypes
06. Surrender
07. Satelite
08. Invincible
09. Winter On My Skin
10. Take It From The Start
11. The Other Shore

venus5march.jpg

,

 

komment

Júniusban érkezik a Venus 5 albuma!

2022. március 30. 21:35 - Jurancsik Eszter

274360996_146876887748936_577436702367373075_n.jpg

Ma szabadult a világra a nemzetközi felállással operáló Venus 5 második szerzeménye, a Because Of You. Első daluk, a Tom and Ms. Amy Lee szép sikereket produkált, most pedig az öt lány bejelentette: június 10-én, a Frontiers Music kiadó égisze alatt megjelenik első albumuk, amely a csapat nevét fogja viselni. 

Az öt lány mellett olyan nevek szerepelnek zenészként a korongon, mint Aldo Lonobile (ex-Secret Sphere, Archon Angel) vagy éppen a holland Within Temptation gitárosa, Stefan Helleblad

Íme, a dallista:

1. Lioness

2. The Simulation

3. Nothing But A Heartache

4. Bride With Blackened Eyes

5. Monster Under Your Bed

6. Inside

7. Tom And Ms. Amy Lee

8. Because Of You

9. We Are Dynamite

10. Save You

11. Bury Me

Az öt énekesnő:

Karmen Klinc

Herma Sick

Terese "Tezzi" Persson 

Jelena "Angie" Milovanovic 

Erina Seitllari

Zenészek:

Gitárok:
Stefan Helleblad
Aldo Lonobile
Gabriele Robotti

Basszusgitár:
Dann Arisi

Dob:
Alfonso Mocerino

Billentyűk, zongora és elektronikus hangzás:
Antonio Agate

A borító:

venus5.png

komment

Klippremier: Venus 5 - Because Of You

2022. március 30. 18:34 - Jurancsik Eszter

243176894_112381671198458_3426510393429170146_n.jpg

Február végén mutattuk be a nemzetközi bandát, a Venus 5-ot, amely zenekarnak tagjai: Terese "Tezzi" Persson Svédországból, Karmen Klinc Szlovéniából, Jelena "Angie" Milovanovic Szerbiából, Herma Sick Olaszországból és Erina Seitllari Albániából.

A lányok Tom And Ms. Amy Lee című dalukkal debütáltak, a hozzá készült videó pedig igen szép sikereket ért el, ma pedig megérkezett az öt csajszi újabb szerzeménye, a Because Of You, íme:

komment

Nemzetközi modern csajmetal: debütált a Venus 5!

2022. február 27. 09:49 - Jurancsik Eszter

268583783_132503589186266_5711573357081316844_n.jpg

Balról jobbra: Herma, Tezzi, Erina, Karmen és Jelena alkotja a Venus 5 nevű csapatot

Öt énekesnő alkotja a most debütált csapatot, akik a modern metalban nyomulnak - leginkább a Within Temptation és az Amranthe hangzásvilágát követik.

A csapat tagjai: Terese "Tezzi" Persson Svédországból, Karmen Klinc Szlovéniából, Jelena "Angie" Milovanovic Szerbiából, Herma Sick Olaszországból és Erina Seitllari Albániából.

A multikulti együttes a napokban szabadította világra első dalát, amely a Tom And Ms. Amy Lee címet kapta, íme:

Facebook oldal

 

komment
süti beállítások módosítása