A kémia döntött – így találtak egymásra a Linkin Park régi és új tagjai

2026. február 16. 22:00 - Jurancsik Eszter

c7121b54bf2a598f13873b1518db1a46.jpg

A Linkin Park DJ-je és vizuális agya, Joe Hahn és Mike Shinoda egy friss, a Lollapalooza India számára adott interjúban beszéltek arról, mennyire természetes volt, hogy Emily Armstrong és Colin Brittain belépjenek a zenekar alkotói terébe a 2024 novemberében, a Warner gondozásában megjelent "From Zero" album munkálatai során. Ez volt az első stúdiólemezük a 2017-es "One More Light" óta, amely az utolsó album volt Chester Bennington halála előtt.

Joe elmondta:

A zenekar lényegének fontos része az, hogy mielőtt egyetlen hang is megszületne -általában Mike otthoni stúdiójában- egyszerűen együtt vannak. Beszélgetnek az életről, arról, mi foglalkoztatja őket, mi zavarja őket. Megosztják egymással a tapasztalataikat. Ezekből a beszélgetésekből születik egy téma, egy hangulat, egy irány. Az inspiráció mindig más, de a forrás közös - kollektív élmény. Eljutnak oda, hogy izgatottak lesznek az új dolgok kipróbálásától. És ebbe a már meglévő közegbe érkezett Emily és Colin, teljesen természetesen. Nem erőltetetten, nem kívülállóként. Ebben legalább annyira benne van a barátság, mint a szakmai tudás.

Mike Shinoda hozzátette:

A kémia, ahogy Joe is mondta, nem tervezett dolog volt. Napok, hetek alatt alakult ki. És ez volt az, ami igazán számított. A kezdetekkor még nem az volt a terv, hogy „újraindítjuk a zenekart és turnéra megyünk”. A kérdés inkább az volt: van-e bennünk késztetés arra, hogy újra együtt alkossunk? Jó érzés-e? Van-e benne energia, ami előre visz? Ez eleinte csak az eredeti tagok között zajlott. Aztán amikor valódi lendület kezdett kialakulni, Emily és Colin külön-külön, majd együtt is csatlakoztak a folyamathoz, és minden a helyére került."

ec58f2b3a6d6144497b5df70fbdab4df.jpg

"Külön érdekesség, hogy mindketten saját, személyes kapcsolódással érkeztek a zenekarba. Emily számára a "Hybrid Theory" meghatározó album volt abban az időszakban, amikor éppen énekelni tanult, a One Step Closer volt az első dal, amelyben igazán kipróbálta a scream-technikát. Colin pedig a stúdióban is képes volt átváltani producer-módból rajongó-módba. Volt, hogy Mike játszott valamit, és Colin lelkesedett érte, mire Mike rákérdezett: „Miért olyan jó ez szerinted?” Colin pedig egyszerűen meg tudta fogalmazni: „Azért, mert ez az, amit szeretek a Linkin Parkban.”"

 

 

 

 

 

komment

Klippremier: Linkin Park - Over Each Other

2024. október 24. 21:41 - Jurancsik Eszter

linkinpark_jamesminchin2_638-ezgif_com-webp-to-jpg-converter.jpg

November 15-én, "From Zero" címmel jelenik meg az új felállású Linkin Park lemeze - az első Emily Armstronggal, a banda diszkográfiájában pedig a nyolcadik.

A zenekar 2017-ben, Chester Bennington tragikus halálát követően felfüggesztette működését. Mike Shinoda azonban a közelmúltban felfedte, hogy 2019-ben találkozott Emilyvel, a Dead Sara nevű amerikai alternatív rockegyüttes énekesnőjével, aki 2005 óta van jelen a zenei színtéren. Bár eredetileg nem tervezték a Linkin Park újraindítását, a közös dalszerzés során természetes módon született meg a csapat újraéledésének lehetősége. Egyúttal a ritmusszekcióban is történt változás, Rob Bourdon elhagyta a bandát, helyére Colin Brittain került.

A zenekar első új dala, a The Emptiness Machine szeptember 5-én jelent meg, amelyet egy élő közvetítés keretében mutattak be. Ugyanekkor jelentették be Emily csatlakozását, valamint a közelgő turnét. Ezt követte szeptember 24-én a Heavy Is The Crown, amely a 2024-es League of Legends világbajnokság hivatalos dala lett.

A legújabb dal, az Over Each Other ma jelent meg videoklippel együtt. A kisfilmet a zenekar szöuli koncertje után forgatták, rendezője pedig Joe Hahn, a csapat koreai származású DJ-je volt. Hahn nem először bizonyított rendezőként - korábban olyan ikonikus Linkin Park-dalok klipjeit is ő jegyzi, mint a Somewhere I Belong, a Numb és a From The Inside.

komment

Jövő héten érkezik a Linkin Park újabb kisfilmje

2024. október 18. 23:41 - Jurancsik Eszter

ezgif_com-webp-to-jpg-converter_1_1_1.jpg

Október 24-én, azaz jövő hét csütörtökön érkezik a Linkin Park újabb videoklipes dala. A hírt Joe Hahn, a banda DJ-je adta hírül Instagram-profilján, megosztva néhány képet a forgatásról. A szerzemény az Over Each Other címet viseli, és természetesen helyet kap a zenekar november 15-én megjelenő új albumán, a "From Zero"-n. A formáció hét évvel frontemberük, Chester Bennington tragikus halála után döntött úgy, hogy folytatja a zenélést - első szerzeményük Emily Armstrong énekesnővel a The Emptiness Machine volt, amelyet múlt hónapban a Heavy Is The Crown követett.

A banda nemrégiben Szöulban adott koncertet, ám nemcsak a fellépés miatt maradt a városban Emily és a klipet rendező Joe, aki egyébként koreai származású - mint elmondta, régi vágya valósult meg a forgatással.

Néhány nappal a szöuli koncertünk után Emilyvel a városban maradtunk, hogy leforgassuk a következő klipünket az Over Each Other című dalhoz. Régóta szerettem volna egyszer Koreában rendezni valamit, és most ez megvalósult! A videóban teljesen átvettük a koreai hangulatot, mintha egy K-drámában lennénk. Emily fantasztikus volt, mint mindig, lenyűgöző előadást nyújtott. Alig várom, hogy jövő csütörtökön megoszthassuk veletek. Köszönöm a szereplőknek, Kong Seongha-nak, a stábnak és a Linkin Park többi tagjának!

- lelkendezett a zenész, aki a csapat több klipjét is rendezte, a Numb, a Somewhere I Belong vagy a From The Inside mind az ő szárnyai alatt készültek el.

 

komment
süti beállítások módosítása