
A skandináv modern metalos csapat ma jelentkezett vadonatúj kislemezzel, amely a Chaos Theory címet viseli, és amely szerzemény természetesen az Amaranthe-tól megszokott látványos vizuális anyagot is megkapta egy videoklip formájában.
Az Elize Ryd vezette formáció már élőben is játssza a dalt - az Epicával és Charlotte Wessels-szel (ex-Delain) járják Európát, Budapesten március 20-án adnak koncertet a Barba Negra színpadán.
Olof Mörck, a zenekar gitárosa így mesélt az új szerzeményről:
A 'Chaos Theory' nem az új album első hivatalos kislemeze — az ilyesmit hagyományosan akkor dobjuk ki, amikor már az egész lemez készen áll. A dal célja most az volt, hogy ezen a turnén adjunk valami vadonatújat a rajongóknak. Egy gyors, előretekintő szám, miközben visszakacsint a korai időkre: van benne egy kis "Amaranthe" (2011), egy csöpp "The Nexus" (2013), de teljesen 2026-os lendülettel. Az új albumot pedig még idén felvesszük, a megjelenés 2026 végére vagy 2027 elejére várható.
De milyen lesz az új nagylemez?
Most még korai megmondani, de annyi biztos: részben visszatérünk az alapokhoz. A korai lemezeken voltak olyan elemek, amiket akkor nem akartunk ismételni, most viszont rájöttünk, hogy baromi jól működtek. Szóval az volt a kérdés: hogyan hangzana mindez a modern Amaranthe-felállással? Közben pedig próbálunk teljesen új dolgokat is, mint mindig. A The Catalyst nagyon sok irányba elment - szándékosan. Ezúttal is marad a kreatív kísérletezés, csak sokkal könyörtelenebb, dühösebb tempóban. Jelenleg ez lobog a fejünkben: valami nagyon energikus, nagyon pulzáló.
- mesélt a készülő anyagról a zenész.
Dolgozik tehát a banda az új korongon, elődje, a "The Catalyst" kritikája pedig ITT olvasható.




A skandináv modern metalosok új albuma február 23-án érkezik, "The Catalyst" címmel, amelyről a zenekar elmondta: eddigi legsokszínűbb kiadványukat szabadítják a világra, és amelyről három klipes dalt már láthattunk az Elize Ryd vezette bandától, elsőként a 



