Klippremier: Tarja - I Don't Care ft. Dani Filth

2026. április 22. 12:12 - Jurancsik Eszter

img_4286.jpeg

Június 12-én érkezik Tarja Turunen új albuma, "Frisson Noir" címmel. Az énekesnő korábban elmondta: ez nem egy szokványos lemez, hanem az eddigi pályája legőszintébb anyaga, amelyről az első kislemez, az At Sea, március 18-án jelent meg.

Tarja néhány nappal ezelőtt már előrevetítette, hogy ma új dallal jelentkezik – a választás pedig ezúttal a Dani Filthszel (Cradle Of Filth) közösen rögzített I Don’t Care-re esett. A friss szerzeményhez egy látványos, magával ragadó kisfilm is készült, amit most nálunk is megnézhetsz.

 

komment

Jövő héten érkezik Tarja és Dani Filth közös dala

2026. április 17. 13:40 - Jurancsik Eszter

673803312_1481500009994748_4194708287422505254_n.jpg

Június 12-én jelenik meg Tarja Turunen új albuma "Frisson Noir" címmel, az énekesnő pedig már korábban elmesélte, hogy ez nem egy szokványos utazás lesz, hanem eddigi pályájának legőszintébb anyaga, és az is kiderült, hogy nem fukarkodik a vendégzenészekkel. Az első kislemez, az At Sea, március 18-án vált elérhetővé. A több mint tízperces tétel lassan, hipnotikusan húz be egy ismeretlen mélységbe, megmutatva a sötétség szépségét. 

Miután a közösségi oldalain elejtett néhány sejtelmes hangulatú képet, Tarja végül felfedte a következő lépést: április 22-én újabb dallal jelentkezik - a tétel az I Don't Care címet viseli, és Dani Filth, a Cradle Of Filth frontembere is szerepel benne.

A valaha készült legsúlyosabb lemezem érkezik 2026. június 12-én. A 'frisson' az a különös pillanat, amikor a zene borzongást küld végig a testen. Amikor a hang már nem csupán hang többé, hanem érzelemmé, emlékké és fizikai érzetté válik. Ez a Frisson Noir – a sötét borzongás.

- nyilatkozta új lemezéről korábban a finn tehetség.

komment
Címkék: Tarja Dani Filth

Zoë Marie Federoff: "Bizonyítani fogjuk, hogy Dani és Bradley meglopják a zenésztársaikat!"

2025. augusztus 31. 16:42 - Jurancsik Eszter

Folytatódik a Cradle of Filth drámája

494655935_1261919245941103_1057189415035170666_n.jpg

Augusztus 24-én robbant a bomba: Zoë Marie Federoff bejelentette kilépését a Cradle of Filth-ből. Első nyilatkozatában az énekesnő diplomatikusan fogalmazott, csupán annyit árult el, hogy egyszerűen nem tudja tovább folytatni a közös munkát a zenekarral.

Ezt követően Lindsay Schoolcraft és Sarah Jezebel Deva – Lindsay korábban szintén bandatag volt – azonnal kiálltak kolléganőjük mellett. Terjedelmes közösségi média posztjaiban nyíltan kritizálták a zenekar üzleti hozzáállását, sejtetve, hogy mélyebb problémák húzódnak a háttérben.

Két nappal később újabb sokkoló hír rázta meg a fanokat: Marek Šmerda gitárost – művésznevén Ashok-ot – kirúgták a bandából. A különös egybeesés senkit sem hagyott hidegen: Zoë férjének elbocsátása túl nagy véletlen volt ahhoz, hogy ne legyen összefüggés a dolgok között. Ekkor vált elkerülhetetlenné, hogy a házaspár megtörje a csendet. Az énekesnő Instagram-történeteiben WhatsApp-üzenetek képernyőfotóit osztotta meg, amelyek komoly nézeteltéréseket tártak fel a házaspár és a banda között, belső feszültségekre világítva rá, és megmutatva, hogyan keveredtek össze a szakmai és személyes kapcsolatok.

518404821_1331026815697012_681240168572112078_n.jpg

Még megdöbbentőbb módon Zoë a zenekari szerződéstervezet lapjait is nyilvánosságra hozta, beleértve a megajánlott konkrét napi összegeket, üzleti feltételeket és kikötéseket, valamint az együttes belső működésének részleteit. A legmegrázóbb vád azonban személyes tragédiájukhoz kapcsolódott: Zoë a csapatban uralkodó toxikus légkört tette felelőssé azért, hogy első terhessége egy korábbi turné során vetéléssel végződött. Ezután Dani Filth, a banda énekese sem maradt csendben. Hosszas közösségi média posztjában súlyos ellenváddal állt elő, házassági problémákat emlegetve Zoë és Ashok között, kiegészítve az alkoholizmus vádjával, Zoë-t egyenesen alkoholistának nevezve. A teljes poszt fordítása elérhető a Shock Magazin oldalán.

Erre reagálva Zoë a mai nappal újabb posztot tett közzé a Facebookon, amely a következőképpen hangzik:

"A közelmúlt eseményeire reagálva szeretnénk egy újabb nyilatkozatot kiadni.

A "rágalmazás" jogi értelemben olyan valótlan állítások terjesztését jelenti, amelyek célja mások lejáratása vagy kár okozása. Daniel Davey állításaival ellentétben minden nyilatkozatunk igaz és bizonyítható. A Cradle of Filth és menedzsmentjük, Bradley „Dez” Fafara folyamatosan meglopják és kizsákmányolják a zenészeiket, és ezt jogi úton továbbra is bizonyítani fogjuk.

Nevetséges, hogy egykori frontemberünk magánjellegű, jelentéktelen ügyeket -például feltételezett házastársi vitákat- próbál felhasználni ellenünk. Ugyanakkor az olyan vádak, mint az alkoholizmus vagy az alkoholfogyasztás terhesség alatt, már komolyabb súlyúak.

Különösen aggasztó, hogy Davey egy Sharon Osbourne-nal kapcsolatos megjegyzést kontextusából kiragadva használ fel, főleg annak fényében, hogy ugyanazon a napon hangfelvétel is készült arról, amint ő maga Fafara állítólagos véleményét osztja meg Sharonról. Nem kívánjuk az Osbourne családot ebbe az ügybe bevonni, különösen most, amikor gyászolnak. Azt tanácsoljuk Daniel Davey-nek és Bradley Fafarának, hogy itt zárják le ezt az egészet. Az Osbourne családnak ezúton is minden jót kívánunk.

Azért állunk ki nyilvánosan, hogy tiltakozzunk a lopás és kizsákmányolás ellen, amit mi, és más zenészek is elszenvedtünk Daniel Davey és Bradley “Dez” Fafara részéről. Ez az ügy valódi lényege, és kérjük, ne hagyják, hogy a félrevezető vádaskodások elvonják a figyelmet. Inkább emeljük fel a szavunkat a zenészek jogaiért.

Ennyi mára. Köszönjük a támogatást."

A dráma tehát itt biztosan nem ér véget.

 

komment
süti beállítások módosítása