Carla Harveyval készül az új Lords Of Acid-album, itt a második előfutár - Dream Boy

2026. május 15. 15:15 - Jurancsik Eszter

626124689_1421942575968930_8665912349903002357_n.jpg

A belga elektronikus/industrial színtér egyik úttörő formációja, a Lords Of Acid kiadta 2026-os évének második kislemezét. A Dream Boy című dal a zenekar leírása szerint "sötét utazás Necropolis utcáin, ahol a függőség megváltásnak tűnik, a rémálmok pedig gyönyörű álruhát öltenek."

A szám egyfajta párbeszédként épül fel kétségbeesés és csábítás között: egy megtört lélek üvölt a káosz mélyéről, miközben Carla Harvey, a Butcher Babies korábbi az általa alapított The Violent Hour jelenlegiénekesnője veszélyes angyalként válaszol neki, mintha csak a füstön át lebegne.

A zenekar így mesélt a dalról:

A ‘Dream Boy’ nem a függőség elítéléséről szól. Inkább arról, hogy megértsük azt a fájdalmat, magányt és ürességet, amely sokakat efelé sodor. Azt akartuk, hogy a verzék nyersek és klausztrofóbok legyenek, szinte olyanok, mint egy pánikroham, miközben a reggae-ihletésű refrén úgy lebeg, mint egy hallucináció, amelyből az ember nem akar felébredni. A sor, hogy ‘Dream boy, keep on floating in the sun’ elsőre melegnek és gyönyörűnek hangzik, aztán rájössz, hogy valakiről szól, aki lassan eltűnik mindenki szeme láttára. Ez az egyik legsötétebb dal, amit valaha írtunk, de az árnyékok alatt mégis ott van az emberi kapcsolódás, a vágy és annak keresése, hogyan lehetne valódi mámort találni anélkül, hogy az elpusztítana.

A Dream Boy a nemrég megjelent Karaoke Superstar után érkezett, amely egy nyelvöltögetős, erősen színházias együttműködés volt az amerikai énekesnővel és DJ-vel, Princess Superstar-ral. A dalban a Lords Of Acid teljes neonban úszó, túlfűtött, indusztriális-metalos acid dance üzemmódba kapcsolt, japán vetélkedők káoszából, underground fetisizmusból és a popsztárság abszurditásából táplálkozva. 

Mindkét kislemez helyet kap majd a zenekar régóta várt, hetedik nagylemezén, amely 2026 végén jelenik meg. Az albumon további neves vendégénekesek is szerepelnek majd, valamint komoly hangsúlyt kap Carla erőteljes hangja is, aki jelenleg a banda "Acid Queen"-jeként uralja a frontot. A karizmatikus színpadi jelenlétéről ismert amerikai énekesnő 2025 elején csatlakozott a csapathoz, fél évvel a Butcher Babies-ből való távozása után.

685799184_18587335117038721_7453005893665610853_n.jpg

Az 1988-ban, a belgiumi Antwerpenben alakult Lords Of Acid az adott korszak keményebb élű elektronikus tánczenei színterének egyik legmeghatározóbb zenekarává vált. Már a kezdetektől magukba szívták és saját képükre formálták az underground klubkultúra esztétikáját, majd technót, acid house-t és indusztriális zenét kevertek provokatív, szexualitással, droghasználattal és hedonizmussal foglalkozó szövegekkel.

 

 

 

 

 

 

 

komment

Újabb dallal jelentkezett a The Violent Hour - Sex and Cigarettes

2025. november 13. 13:30 - Jurancsik Eszter

581929941_122173984586530143_4132195172167932656_n.jpg

A Butcher Babies volt énekesnője, Carla Harvey négy másik lánnyal - Allie Kay, Kiana De León, Sasha De León, Jewel Steele - közösen alkotja a The Violent Hour nevű csapatot, a banda nevét viselő EP pedig a nyár folyamán jelent meg.

A kiadványon közreműködik Zakk Wylde, John 5, és mindenekelőtt az Anthrax dobosa - Carla férje -Charlie Benante, aki társszerzőként és zenészként jegyzi a dalokat.

Két dallal jelentkezett korábban a csapat, elsőként a Sick Ones érkezett, amelyet a Hell Or Hollywood követett, a mai nappal pedig elérhetővé vált a harmadik kislemezes szerzemény, a Sex and Cigarettes.

"A videóban azt az energiát és azonnali összhangot akartam megragadni, ami köztünk, mint zenekar között megszületett, egy modern, Russ Meyer-féle lázálomként, ahol egy egyszerű koncertre tartó road trip teljes őrületté fajul. Nathan Mowery rendezőt kértem fel, hogy életre keltse a víziót. Ő nemcsak filmes, hanem pankrátor is, így tudtam, hogy tökéletesen el fogja találni az általam elképzelt finálét. Minden videó-ötletemet magam írom, és a legtöbb helyszínt személyesen kutattam fel – a Circus Liquor ikonikus neonjától kezdve egészen Los Angeles hírhedt Mustang Moteljéig. Még a vagány piros kabrió felkutatása is az egész kaland része volt. A végső vágás pontosan olyan lett, amilyennek megálmodtam – nyers, szexi és egy kicsit őrült… pont, mint maga a dal."

- mesélte a Revolver magazinnak Carla, a videoklipet pedig megnézheted itt:

 

 

 

komment

Gene Simmons celebrálta Carla Harvey és Charlie Benante esküvőjét - videó!

2025. október 14. 13:03 - Jurancsik Eszter

charlie-benante-carla-harvey-wedding-tout-101325-4143c3ebeebf440497d0acee68c6d71b.jpg

A Butcher Babies egykori énekesnője és az Anthrax dobosa tíz éve alkotnak egy párt, 2024 januárjában pdig Charlie egy U2-koncert közepén tette fel ama bizonyos kérdést Carlának, hogy lesz-e a felesége? 

Október 12-én, Las Vegasban került sor az esküvőre, és nem más celebrálta azt, mint Gene Simmons, a KISS legendás zenésze, a meghívottak között pedig jelen voltak még a Pantera, az  Anthrax, a Mötley Crüe, a Dream Theater és Nickelback tagjai is.

A KISS volt gitárosa, Bruce Kulick, aki részt vett az esküvőn, néhány fotót és videót is megosztott az eseményről, és ezt írta: 

"Fantasztikus, zúzós estét töltöttünk együtt tegnap Charlie és Carla Benante gyönyörű esküvőjén! Gene vezette a szertartást, Elvis is feltűnt, és Las Vegas-i showgirlök szórakoztatták a vendégeket. Volt remek zene, isteni kaja, és egy látványos drónshow is az égen, miközben mindenki táncolt."

Gratulálunk és sok boldogságot Carlának és Charlie-nak!

Kép: People, videók: Bruce Kulick

 

 

komment

The Violent Hour: itt a végleges felállás!

2025. augusztus 30. 01:07 - Jurancsik Eszter

539657515_122163462734530143_3590618011885528689_n.jpg

15 év után, Carla Harvey tavaly intett búcsút a Butcher Babies-nek, ám azt ígérte: nem tűnik el a metal színteréről. A The Violent Hour még 2024-ben jött létre, amelyet férjével, Charlie Benante-tel (Anthrax) közösen álmodtak meg, ám Carla ma bejelentette hogy négy tehetséges zenész hölggyel is kiegészül a banda.

"Egész életemben arról álmodoztam, hogy legyen egy tisztán női zenekarom. Hosszú keresés után végre megtaláltam őket. Négy hihetetlen nő, akik ugyanazzal az elánnal, szenvedéllyel és tűzzel rendelkeznek, ami engem is hajt. Mi vagyunk a The Violen Hour, és mi leszünk a ti új kedvenc zenekarotok."

- örvendezett Carla a közösségi média oldalain.

Carla két dalt adott ki a zenekar neve alatt, a Sick Ones-t áprilisban, amelyet a Hell Or Hollywood követett júniusban, ám a következő szerzemények már csapattársaival karöltve készülnek majd.

A zenekar felállása (a képen balról jobbra):

Allie Kay - ritmusgitár
Kiana De León - gitár
Carla Harvey - ének
Jewel Steele - basszusgitár
Sasha De León - dob

komment

Dalpremier: The Violent Hour - Sick Ones

2025. április 13. 01:07 - Jurancsik Eszter

Visszatért Carla Harvey!

480699580_1155734919256365_3695929128562789579_n.jpg

2024 májusában, amikor Carla Harvey búcsút intett a Butcher Babies sorai közt eltöltött éveinek, sok rajongó kétségbe esett, de az énekesnő gyorsan megnyugtatta a közönséget, miszerint nem tűnik el a zene világából. Néhány hónappal később izgalmas hírekkel szolgált: férjével, az Anthrax dobosaként ismert Charlie Benante-tel új projektbe kezdtek, The Violent Hour néven. A 48 éves művésznő már tavaly elárulta, hogy teljes erőbedobással dolgoznak az első dalokon, és azt is felfedte, hogy a nyár folyamán vendégként csatlakozik a provokatív elektronikus rockban utazó Lords of Acid észak-amerikai turnéjához.

Pénteken hivatalosan is bemutatkozott a The Violent Hour: a Sick Ones címet viselő szerzemény egy nyers, dühből és felszabadulásból szőtt rock ’n’ roll kiáltvány. amelyben a Mötley Crüe gitárvirtuóza, John 5 is vendégszerepel.

"A Sick Ones egy rock ’n’ roll himnusz arról, hogy ki kell vágni a mérgező embereket az életedből, felhívás a szabadságra, egy ökölcsapás mindenkinek, aki valaha is megpróbált lefogni, visszatartani vagy elhalványítani a fényedet. A dalt életem egy sebezhető időszakában írtam, amikor kénytelen voltam elengedni olyan kapcsolatokat, amelyeket öröknek hittem. Amikor a dal témáján gondolkodtam, eszembe jutott egy mondat, amit még 1999-ben firkáltam a naplómba: ‘Cut The Sick Ones Loose’. Ez a sor az elmúlt években afféle mantrává vált számomra, és tökéletesen illett Charlie erőteljes gitárriffjeihez, hogy életre keljen."

- mesélte Harvey az újdonságról.

komment

Áprilisban debütál Carla Harvey projektje

2025. március 11. 16:24 - Jurancsik Eszter

481172465_1158900805606443_7959156099314229493_n.jpg

Mind ez idáig kevés információ látott napvilágot az egykori Butcher Babies-énekesnő, Carla Harvey új projektjéről, a The Violent Hour-ról, amely már tavaly óta készül debütálására. Ma azonban végre megérkeztek az első hírek a formáció háza tájáról.

A csapat - amelyet Carla és Charlie Benante (Carla férje, az Anthrax dobosa) alkotnak - április 11-én jelenteti meg első szerzeményét, amely a Sick Ones címet viseli majd, és a dalban a Mötley Crüe gitárosa, John 5 is közreműködik. 

"Szent szar, a szívem majd kiugrik a helyéről! Charlie és én az elmúlt évben ezen az albumon dolgoztunk, és elképesztő érzés látni, ahogy életre kel. Mámorító! Ugyanolyan izgatott vagyok, hogy hallhatjátok Charlie gitárjátékát, mint amennyire azt várom, hogy az én énekemet is meghallgassátok!"

- lelkendezett az énekesnő, a dalba pedig bele is hallgathatunk:

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Carla Harvey (@carlaharvey) által megosztott bejegyzés

komment

Carla Harvey, mint Acid Queen: a Butcher Babies ex-énekesnője a Lords of Acid-hez csatlakozott

2025. január 03. 19:45 - Jurancsik Eszter

471339345_1118396626323528_6534525805256858748_n.jpg

Carla Harvey az elmúlt esztendő nyarán tudatta, hogy 15 év után távozik a Butcher Babies fedélzetéről, és a kaliforniai csapat a továbbiakban kizárólag Heidi Shepherd énekesnővel folytatja pályafutását. Azonban Carla nem intett búcsút a zenélésnek, hiszen nem sokkal később adta hírül, miszerint The Violent Hour néven új projektet hívott életre. A projekt bár mindezidáig nem jelentkezett dallal, a háttérben már zajlanak az alkotói folyamatok.

A mai napon újabb izgalmas hír látott napvilágot az énekesnőről - Carla ugyanis a belga Lords of Acid-hez csatlakozott. Az 1988-ban alakult antwerpeni társulat főként provokatív szövegvilágáról (szexualitás, hedonizmus, droghasználat) ismert, a zenét illetően pedig a technót, az acid house-t és az indusztriális zenét keverik. Első albumuk 1991-ben jelent meg "Lust" címmel, legutóbbi kiadványuk pedig "Acid Reign", amely tavaly került boltokba. 

Marc Jordan, a banda menedzsere jelentette be, hogy Carla az év elején megkezdi az éneksávok rögzítését a formáció következő nagylemezéhez, valamint nyár elején csatlakozik az együtteshez egy 27 helyszínt érintő turnéra az Egyesült Államokban. A Lords of Acid énekesnője, Ruth McArdle decemberben hunyt el, az ő helyét veszi át Carla.

"Középiskolásként három zenekar gyakorolta rám a legnagyobb hatást: a Guns N' Roses, a Pantera és a Lords of Acid - mindegyik csapat egyedi módon alakította művészi fejlődésemet. A Lords of Acid már az első pillanattól magával ragadott, amikor tinédzserként a detroiti goth Industrial Haven City Clubban táncolva meghallottam az I Sit On Acid című dalukat. A rajongásom tovább fokozódott, amikor megpillantottam Coop művészi alkotásait a Voodoo U lemezborítóján. Most lehetőségem nyílik egy album rögzítésére és turnéra indulhatok indusztriális zenei példaképeimmel. Most az egykori kamaszlány áll majd a stúdió mikrofonja mögött. Mindeközben új zenekarom, a The Violent Hour februárban megjelenteti első kislemezét, és a bakancslistámhoz hozzáadhatom az Acid Queen titulust is."

- nyilatkozta Carla.

 

 

 

komment

Heidi Shepherd egyedül folytatja - új kislemezzel jelentkezik novemberben a Butcher Babies

2024. október 30. 18:36 - Jurancsik Eszter

457045254_18459007009060933_5243702401779494074_n.jpg

Carla Harvey három hónapja jelentette be kilépését a Butcher Babies-ből. A szétválás békésen történt, és az énekesnő azóta már új projektjén, a The Violent Hour-on dolgozik, illetve egy hosszabb interjúban beszélt is távozásának okairól.

A zenekar jövője eddig bizonytalannak tűnt, különösen az a kérdés, hogy keresnek-e új tagot Carla helyére. Ma azonban végre új hírekkel jelentkezett a kaliforniai együttes: november 8-án, Sincerity címmel új kislemezt jelentetnek meg, illetve Heidi Shepherd ezentúl egyedüli frontembere marad a csapatnak.

Természetesen az új dalhoz videoklip is készült, amelyből egy fél perces előzetest Heidi osztott meg közösségi oldalain, íme:

 

 

 

komment

Carla Harvey: "Egy zenekar tagjának lenni nagyon sokmindent jelent."

2024. október 05. 19:31 - Jurancsik Eszter

butcher-babies-carla-harvey.webp

Nyáron jelentette be a Butcher Babies énekesnője, hogy elhagyja a zenekart, a jövőben a bandát már csak Heidi Shepherd-del láthatják a rajongók. Azonban nem tűnik el végleg: The Violent Hour elnevezés alatt hívta életre új projektjét, amely ígérete szerint hamarosan bemutatkozik a nagyközönségnek. 

Carla Harvey nemrég interjút adott a The Ward Bond Show című műsorban. Itt beszélt arról, miért döntött úgy, hogy 15 év után kilép a zenekarból. Carla egyébként igen sokoldalú ember: a zenélés mellett gyásztanácsadóként is dolgozik, valamint olyan embereknek segít, akik életük végéhez közelednek.

"Érdekes helyzet volt ez. A Butcher Babies előtt Los Angelesben éltem, és nagyon belefáradtam a szórakoztatóiparba. Kaptam lehetőségeket, amiket aztán elvettek tőlem. Pénzt kerestem, amit aztán elveszítettem. Egy ponton úgy döntöttem, abbahagyom a zenélést és színészkedést, mert túl megterhelő volt, és úgy tűnt, semmi sem fog összejönni. Ekkor beiratkoztam egy képzésre, ahol temetkezési vállalkozónak tanultam. Úgy terveztem, csak ezzel fogok foglalkozni. Néhány év munka után meg is kaptam álmaim állását egy nagy temetkezési cégnél Los Angelesben. És ekkor jött a Butcher Babies, a zenélés és a nagy turnék."

- kezdte fejtegetni gondolatmenetét, majd így folytatta:

Választanom kellett: vagy otthagyom a temetkezési karriert, amiért olyan keményen tanultam, és elmegyek turnézni egy afféle utolsó próbálkozásként. Végül 2009-ben a zene mellett döntöttem. 2012-re már annyit turnéztunk, hogy nem tudtam tovább dolgozni a temetkezésben. Ez lett életem legjobb döntése! A zenekar beindult, és így mindkét világból a legjobbat kaptam. Megszereztem a képzést, kipróbáltam magam a halottak között, és közben teljesültek az álmaim. Nagyon hálás vagyok ezért!

635447662288599058.webp

Bár az énekesnő nagyon boldog volt, hogy a Butcher Babies sikeres lett, most, 15 évvel később ismét váltania kellett. Erről így mesélt:

"Amikor a zenekar beindult, apám mondott valami vicceset: 'Láttalak énekelni az interneten. Ne hagyd ott a rendes munkádat.' Akkor ezen nagyon felkaptam a vizet! De ma már örülök, hogy nem hagytam ott a civil foglalkozásomat. Az elmúlt 15 évben folyamatosan turnéztam, de emellett folyamatosan tanultam és új képesítéseket szereztem. Mindig is éreztem, hogy valahogy kapcsolódnom kell a halálhoz. Ezért alapítottam egy céget, amelyben gyásztanácsadással foglalkozunk. Így továbbra is segíthettem azoknak, akiknek szükségük volt rám ebben. Ez nagyon fontos volt nekem."

2018_rockfest_11_butcherbabies-10.jpg

"Életünk során gyakran kell el kell gondolkodnunk azon, mi a legjobb nekünk. Az élet folyton változik. A zene- és szórakoztatóipar is nagyon más ma, mint 10-20 éve volt. A vőlegényem, Charlie Benante - aki az Anthrax és a Pantera dobosa - régóta sikeres zenekarokban játszik. Nekik sosem kell aggódniuk a megélhetés miatt. De a hozzánk hasonló kisebb zenekarok? Nem keresünk sok pénzt. Csak akkor lenne elég a megélhetésre, ha az egész évet végigturnéznánk. Ezért mindig volt más munkám is a zene mellett. Festettem képeket vagy gyásztanácsadóként dolgoztam. Ezt össze tudtam egyeztetni a zenei karrieremmel. Anyagilag stabilitást jelentett, de egyben a szenvedélyem is volt. Ha akkor nem így döntök, most talán valakinek a kanapéján laknék. Nincs sok mindenem. Nehéz csak a szenvedélyből megélni, biztos háttér nélkül. Ezt sokszor elmondom másoknak is, de vannak, akik azt felelik: 'Nem kell B terv. Csak ezt az egy dolgot fogom csinálni.'"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

komment

Új projekttel tér vissza a Butcher Babies egykori énekesnője

2024. szeptember 22. 21:59 - Jurancsik Eszter

6321dc39-watch-butcher-babies-perform-monsters-ball-at-bloodstock-2022-pro-shot-video-image_1.jpeg

Nyáron Carla Harvey bejelentette, hogy elhagyja a Butcher Babies-t, és a jövőben csak Heidi Shepherd-öt láthatják a rajongók. A közleményben nem részletezték a döntés okait, azonban ismert, hogy 2023 őszén Carla komoly szemműtéten esett át. Ám leszögezte: még hallani fogunk róla.

Tartotta magát az ígérethez, ugyanis ma bejelentette: visszatér a zenéléshez, The Violent Hour néven hozta létre új projektjét. 

"Jön! Az elmúlt 6 hónapban teljes szívvel és lélekkel dolgoztam az új projektemen, a THE VIOLENT HOUR-on. Alig várom, hogy végre hallhassátok! Figyeljétek a frissítéseket, mert bár lassabban halad, mint reméltem... de elképesztően izgatott vagyok!"

- adta hírül az énekesnő.

 

komment
süti beállítások módosítása