
Június 5-ével érkezik az arkansasi zenekar új albuma, a "Sanctuary". Az Amy Lee vezette formáció legutóbb 2021-ben adott ki nagylemezt "The Bitter Truth" címmel, amelyen ismét közelebb kerültek a klasszikus Evanescence-hangzáshoz. A csapat tavaly már jelezte, milyen irányba mozdul tovább: az Afterlife ízelítőt adott az új korszakból, néhány hete pedig megérkezett a Who Will You Follow. A dalhoz ma hivatalos videoklip is debütált, így egyre tisztábban körvonalazódik, milyen világba vezet majd az új korong.
Ez az album több mint három éven át készült, és most, hogy végre egyben hallgatom vissza, és már a megjelenés küszöbén áll, kibaszott büszke vagyok minden egyes másodpercére. Egyszerűen lenyűgöző érzés. A munka közben menedéket találtam benne mindazzal szemben, ami szétesettnek és irányíthatatlannak tűnt körülöttem, és egyben egy helyet is, ahol a zene és a kapcsolódás erején keresztül újra fel tudtam gyújtani a reményt. Szerencse, hogy a turné már be van tervezve, különben fogalmam sem lenne, mit kezdjek most magammal… teljesen megszállottja lettem ennek az anyagnak. Alig várom, hogy a rajongók végre hallják.
- mesélte korábban Amy.