
Egy ideje már lehetett sejteni, hogy az arkansasi csapat gőzerővel dolgozik ötödik stúdióalbumán. Bár két ízelítőt – az Afterlife és a Fight Like A Girl című dalokat – már megkaptunk, a lemez részleteit eddig szigorú homály fedte. Most azonban lehullt a lepel: a zenekar hivatalosan is bejelentette a készülő anyag címét, dallistáját és borítóját. Az új album a "Sanctuary" címet viseli, és június 5-én kerül a boltok polcaira.
Ez az album több mint három éven át készült, és most, hogy végre egyben hallgatom vissza, és már a megjelenés küszöbén áll, kibaszott büszke vagyok minden egyes másodpercére. Egyszerűen lenyűgöző érzés. A munka közben menedéket találtam benne mindazzal szemben, ami szétesettnek és irányíthatatlannak tűnt körülöttem, és egyben egy helyet is, ahol a zene és a kapcsolódás erején keresztül újra fel tudtam gyújtani a reményt. Szerencse, hogy a turné már be van tervezve, különben fogalmam sem lenne, mit kezdjek most magammal… teljesen megszállottja lettem ennek az anyagnak. Alig várom, hogy a rajongók végre hallják.
- mesélte Amy Lee, a banda énekesnője.
A dalok listája:
1. Beautiful Lie
2. Tell Me When You've Had Enough
3. Who Will You Follow
4. Rapture
5. Afterlife
6. Sanctuary
7. How Do I Heal
8. About us
9. Calm Down
10. Self-Destruct
11. Forever Without You
12. Wide Open Heart
